Poseł Andrzej Gawron odpowiedział na pismo burmistrza Lublińca w sprawie OZE

Poseł Andrzej Gawron odpowiedział na pismo burmistrza Lublińca w sprawie OZE

8 grudnia 2021, godz. 14:10
Udostępnij: Kopiuj link

W zeszłym tygodniu burmistrz Lublińca Edward Maniura zwrócił się w piśmie do posła Andrzeja Gawrona o podjęcie poselskiej inicjatywy ustawodawczej w zakresie zmian w ustawie o OZE. Sytuacja dotyczy miejskiego programu „Słoneczny Lubliniec”. Poseł odpowiedział na pismo burmistrza:
 

Szanowny Panie Burmistrzu,

W nawiązaniu do otrzymanej korespondencji informuję, że już wcześniej zwróciłem się w omawianej przez Pana sprawie do Wiceministra Klimatu i Środowiska Pana Ireneusza Zyski. Wnikliwie analizowaliśmy temat Lublińca oraz innych miast, które wyszły z podobnymi rozwiązaniami dla swoich mieszkańców.

Pan Minister, podjął stosowne działania legislacyjne, aby wszystkie osoby, które do dnia 31 marca 2022 r podpiszą umowę z gminą, a wykonanie instalacji nastąpi do dnia 31 grudnia 2023 roku mogły by być rozliczane w starym modelu rozliczeń.

Niestety Senat odrzucił całość ustawy o OZE. Obecnie jednym rozwiązaniem jest nowelizacja przyjętej przez Sejm Ustawy. Można podjąć takie działanie po formalnym zakończeniu procesu legislacyjnego. Jest oczywistym, że należy zrobić wszystko, aby proponowane przez Rząd, a uzgodnione z samorządami przepisy wprowadzić w życie.

Z poważaniem
Andrzej Gawron
Poseł Ziemi Lublinieckiej

Treść listu burmistrza Edwarda Maniury można znaleźć TUTAJ.

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu