Recytowali wiersze kobietom – poetycki wieczór w wykonaniu Teatru po Pracy

Recytowali wiersze kobietom – poetycki wieczór w wykonaniu Teatru po Pracy

9 grudnia 2021, godz. 8:30
fot. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Na scenie Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu zagościła poezja. W ramach Kampanii 16 Dni Przeciw Przemocy, aktorzy Teatru po Pracy recytowali wiersze kobietom. Była to dobra okazja do spędzenia wieczoru w artystyczny sposób.

Wieczór „Mężczyźni kobietom” odbył się 8 grudnia. Widzowie zgromadzeni w sali mogli wsłuchać się w recytowaną przez aktorów Teatru po Pracy poezję. Trzonem wydarzenia był wierz Juliana Tuwima „Ewa”. Na scenie wystąpili jednak nie tylko mężczyźni, ale i również kobiety.

Można było także usłyszeć utwory muzyczne takie jak m.in. „Nie chcę więcej”, „Jej portret”, „Brzydkie oczy” na podstawie wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, czy „Radość najpiękniejszych lat” z repertuaru Anny Jantar. 

Wieczór został zorganizowany w ramach Kampanii 16 Dni Przeciw Przemocy. Rozpoczęła się ona 25 listopada i ma potrwać do 10 grudnia. W harmonogramie kampanii zaplanowano jeszcze wernisaż wystawy fotografii Agnieszki Popławskiej "Przestrzeń poMOCY", który odbędzie się 9 grudnia o godz. 17.00 w Lubitece. 

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu