Kościół parafii Steblów został ustanowiony Sanktuarium

Kościół parafii Steblów został ustanowiony Sanktuarium

9 grudnia 2021, godz. 9:40
fot. Parafia Świętej Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein
Udostępnij: Kopiuj link

W środę 8 grudnia kościół parafii św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein w Lublińcu został podniesiony do godności sanktuarium. Mszy Św. przewodniczył bp gliwicki Jan Kopiec.

To była wyjątkowa uroczystość dla parafian. Równo 30 lat po konsekracji kościoła na Steblowie (8 grudnia 1991 r.) został on ustanowiony sanktuarium. Uroczystość rozpoczęła się 8 grudnia o godz. 17.00. W trakcie Mszy św. homilię wygłosił bp Jan Kopiec, który odwołał się do postaci św. Edyty Stein – patronki Lublińca:

- Cieszymy się, nie ukrywam, ja sam w tym mocno uczestniczę. Serce moje jest pełne wdzięczności dla Boga, że ten charyzmat św. Teresy Benedykty od Krzyża dzisiaj dochodzi do głosu. To przecież było tak niedawno, gdzie jeszcze byli ludzie z nami rozmawiający, którzy mogli powołać się na to, że tę nadzwyczajną kobietę widzieli, może nawet rozmawiali i potrafili zapamiętać pewne szczegóły jej życia…. Oczyma wiary, tu w Steblowie, wypatrujemy naszą świętą patronkę Edytę Stein.

Słowa wdzięczności napisał proboszcz parafii św. Teresy Benedykty od Krzyża:

- Bogu niech będą dzięki. Bóg zapłać także wszystkim znanym mi i nie znanym, którzy w jakikolwiek sposób - modlitwą, ofiarą i zaangażowaniem przyczynili się do tak głębokiego przeżycia dzisiejszej uroczystości.

We Mszy św. uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych. Transmisję z uroczystości można było obejrzeć na facebooku parafii św. Teresy Benedykty od Krzyża. 

Komentarze

B
Były parafianin 9 grudnia 2021, godz. 23:07
Zgłoś

Jedyny cud jaki w tym Kościele/parafii to jeśli dajesz "kopertę" nie musisz się martwić przykazaniami.

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu