Posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich w Lubitece.

Posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich w Lubitece

13 grudnia 2021, godz. 8:48
Fot. Monika Breguła, UM Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W piątek (10.12) w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich. Podczas spotkania podjęto Deklarację Miasta Wolnych, Równych i Solidarnych Obywateli.
 

Spotkanie zostało zorganizowane w Dzień Praw Człowieka. Uczestniczyli w nim wieloletni Prezydent Gliwic, a obecnie Senator RP - Zygmunt Frankiewicz, Jacek Karnowski Prezydent Miasta Sopotu i Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. W jego trakcie podjęto Deklarację Miasta Wolnych, Równych i Solidarnych Obywateli. Treść deklaracji można znaleźć w galerii poniżej artykułu.

Związek Miast Polskich reprezentuje interesy ponad 353 samorządów miejskich i na ich rzecz prowadzi lobbing legislacyjny. Jest silną i skuteczną ogólnopolską organizacją, integrującą miasta członkowskie wokół wspólnych celów. Aktywnie angażuje się w działania wspierające samorządność lokalną i decentralizację oraz dąży do lepszego rozwoju polskich miast – czytamy na stronie ZMP.

W posiedzeniu uczestniczyli również przedstawiciele władz Lublińca:

- Było dla nas wielkim zaszczytem gościć w naszym mieście najbardziej odważnych i zdeterminowanych samorządowców, dbających o praworządność nie tylko w swoich miastach ale także zabiegających o przestrzeganie prawa i ochronę m.in praw człowieka na szczeblu krajowym – napisała zastępca burmistrza Lublińca Anna Jonczyk-Drzymała.
 

Galeria: Deklaracja Miasta Wolnych, Równych i Solidarnych Obywateli

Deklaracja Miasta Wolnych, Równych i Solidarnych Obywateli
Zobacz całą galerię

Komentarze

G
Głos na pustyni 14 grudnia 2021, godz. 6:49
Zgłoś

Pięknie, że powołujecie się na słowa Edyty Stein. Mam nadzieję, że równie mocno będzie poszukiwać i trzymać się prawdy, a nie tylko emocjonalnych argumentacji dotyczących "równości" wszystkich. Ta deklaracja trąci lewicowym, tęczowym, antyPiSowym posmakiem...

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu