Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny ma nowy sprzęt. To bus oraz dwa melexy

Szpital Neuropsychiatryczny w Lublińcu ma nowy sprzęt. To bus oraz dwa melexy

15 grudnia 2021, godz. 7:32
fot. Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny im. dr Emila Cyrana w Lublińcu ma nowy sprzęt. To 9-osobowy bus oraz dwa melexy. Pojazdy mają pomóc pracownikom wypełnianiu ich codziennych obowiązków.

Nowy środek transportu, jakim jest 9-osobowy samochód, został zakupiony ze względu na planowane zmiany, które mają zostać wprowadzone w systemie opieki zdrowotnej. Są one związane m.in. z tworzeniem Centrów Zdrowia Psychicznego. Jego koszt zakupu wyniósł wyniósł 157 tys. zł z czego 132 tys. zł pochodzi ze środków budżetu Województwa Śląskiego.

Zakup konieczny był ze względu na podniesienie jakości i bezpieczeństwa pacjentów korzystających z transportu, skrócenie czasu oczekiwania pacjentów na transport zewnętrzny oraz wyjście na zewnątrz z nowymi usługami – wyjaśnia szpital.

Szpital neuropsychiatryczny wzbogacił się również o dwa melexy. Pojazdy mają pomóc pracownikom w wypełnianiu ich codziennych obowiązków jak np. przewozów przedmiotów i innych elementów wyposażenia na terenie Szpitala. Melexy są podgrzewane i posiadają zamykaną, zadaszoną kabinę. Zostały zakupione ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Fot. Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny w Lublińcu

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu