Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku w Glinicy

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku w Glinicy

15 grudnia 2021, godz. 10:48
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności poważnego wypadku, do którego doszło 14 grudnia, na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Glinica. Z pierwszych ustaleń wynika, że ciężarówka uderzyła w kosz podnośnika, w którym znajdowały się dwie osoby. Na czas akcji ratunkowej krajowa "jedenastka" była zablokowana, a ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami.

We wtorek 14 grudnia, krótko przed godzina 11.00 dyżurny lublinieckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w Glinicy. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący z kierunku Lublińca samochód ciężarowy marki Volvo uderzył w znajdujący się bezpośrednio nad drogą kosz podnośnika, w którym przebywało dwóch mężczyzn. Mieli oni wykonywać pracę związane z montażem oświetlenia w rejonie skrzyżowania ulic Asfaltowej i Brzezinkowskiej. Na skutek uderzenia obydwaj mężczyźni wypadli z kosza doznając poważnych obrażeń ciała. Bezpośrednio po zdarzeniu obaj poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Częstochowie. Niestety pomimo szybkiej akcji ratunkowej i wysiłku lekarzy na skutek odniesionych obrażeń w szpitalu zmarł 53-letni mężczyzna.

Na miejscu zdarzenia lublinieccy policjanci wykonywali czynności procesowe, zabezpieczali ślady i przeprowadzili oględziny. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratora pozwoli ustalić przyczyny oraz szczegółowy przebieg tego tragicznego wypadku.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą szczególnie w szybko zmieniających się zimowych warunkach. W miejscach, gdzie prowadzone są prace na drodze lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie kierowcy powinni wzmóc swoją czujność i zdjąć nogę z gazu. Zima to trudny okres zarówno dla kierowców, jak i pieszych. W tym czasie pogoda jest zmienna, a na drogach może być ślisko, co wydłuża drogę hamowania pojazdów. Szybciej zapadający zmrok również wpływa niekorzystnie na komfort i bezpieczeństwo podróżowania oraz na naszą sprawność psychofizyczną. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i zachowaniu ostrożności szczególnie w rejonie przejść dla pieszych!

Komentarze

W
Wojtek 16 grudnia 2021, godz. 7:28
Zgłoś
Pytanie

Pani Moniki kogo pani reprezentuje ? Jaki ma pani cel w pilnym kontakcie z Rodzinami poszkodowanych?

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu