Dzieci przygotowały kartki świąteczne dla żołnierzy JWK

Dzieci przygotowały kartki świąteczne dla żołnierzy JWK

16 grudnia 2021, godz. 10:58
fot. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Parafia wojskowa bł. Piotra Jerzego Frasatti w Lublińcu zorganizowała akcję „Wdzięczni żołnierzom". Włączył się w nią m.in. Miejski Dom Kultury. Z tej okazji dzieci z sekcji plastycznej MDK przygotowały kartki z życzeniami świątecznymi dla „cichych i skutecznych” bohaterów.

Dzieci z sekcji plastycznej MDK przygotowały kartki z życzeniami świątecznymi dla żołnierzy strzegących granicy naszego kraju. „Cisi i skuteczni” spędzą święta właśnie tam, z dala od swoich najbliższych. Nad przebiegiem twórczego działania młodych artystów czuwała instruktor Marzena Zając. Piękne ilustracje aniołów zdobiących kartki zostały wykonane metodą linorytu. Czarno-biały wzór imitujący negatyw uzyskuje się za pomocą specjalnej matrycy utworzonej z gumolitu powleczonej farbą drukarską – informuje MDK Lubliniec.

Celem akcji „Wdzięczni żołnierzom” jest zbiórka upominków, które następnie trafią do żołnierzy strzegących granicy kraju. Organizatorzy akcji zachęcają, aby w skład upominku wchodziła kartka z podziękowaniami za służbę, życzenia świąteczne oraz słodki poczęstunek. Dary można przynosić do 17 grudnia do kancelarii parafii wojskowej bł. Piotra Jerzego Frasatti w Lublińcu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu