Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Zadbaj o swoje zęby I piękny uśmiech

Zadbaj o swoje zęby I piękny uśmiech

17 grudnia 2021, godz. 13:05
Udostępnij: Kopiuj link

Dbanie o zęby wydaje się bardzo proste, jednak problem może pojawić się w momencie, gdy nosimy aparat ortodontyczny bądź mamy protezę zębową. Wbrew pozorom powinniśmy wtedy przywiązywać jeszcze większą wagę do prawidłowej higienizacji jamy ustnej. Jak dbać o zęby, aby nie zaprzepaścić efektów ich leczenia?

Dbanie o zęby, a aparat ortodontyczny

Osoby, które noszą aparat ortodontyczny, powinny zwrócić szczególną uwagę na dobór produktów higienizacyjnych. Przede wszystkim muszą one wybrać odpowiednią pastę - najlepiej w ich przypadku sprawdzi się ortodontyczna pasta do zębów GUM ORTHO. W doczyszczaniu przestrzeni między zębowych, a także całej jamy ustnej, może pomóc płyn ortodontyczny vitis orthodontic. Pacjenci gabinetów ortodontycznych, którzy posiadają stały aparat, muszą także wyposażyć się w irygator. W ich bowiem przypadku stosowanie nici dentystycznej nie jest możliwe, natomiast powinni dbać oni również o czystość przestrzeni między zębowych. Zęby należy myć po każdym posiłku, bez względu na to, jaką ich ilość spożywamy w ciągu dnia. Przeciętna ich liczba wynosi 5, niemniej jednak są osoby, które muszą jeść nieco częściej. Pamiętajmy, że nawet mały wafelek to w przypadku osób noszących aparat ortodontyczny posiłek. Należy więc dokładnie doczyścić zęby po jego zjedzeniu. Niestety, zaniedbanie tego obowiązku może prowadzić do przykrych w skutkach konsekwencji - zabrudzony aparat trudno będzie później utrzymać w dobrym stanie. Szczegółowy instruktaż mycia zębów powinien przeprowadzić lekarz, który zakłada konkretny model aparatu ortodontycznego. 

Jak dbać o protezę?

Nieco inaczej kwestia dbania o zęby wygląda w przypadku osób, które mają protezę zębową. One bowiem muszą zadbać przede wszystkim o to, aby drobinki jedzenia nie dostawały się pod protezę. Powoduje to nie tylko uczucie znacznego dyskomfortu czy utratę pewności siebie, ale również może prowadzić do gromadzenia się bakterii na dziąsłach. Dlatego też warto wybrać dobrej jakości klej do protez zębowych FITTYDENT SUPER. Protezę należy także czyścić - w tym celu musimy zakupić specjalne tabletki do czyszczenia protez i postępować zgodnie z instrukcją, która znajduje się na opakowaniu. Warto pamiętać również o higienie dziąseł, dzięki której o wiele łatwiej będzie uniknąć ich chorób. Pamiętajmy, że od tego, jak bamy o protezę zębową, zależy, jak długo nam ona posłuży. Nawet proteza najlepszej jakości wymaga odpowiedniego podejścia i przeprowadzania codziennych zabiegów higienizacyjnych. Bez tego trudno nam będzie cieszyć się pięknym i białym uśmiechem. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu