Czy śnieg utrzyma się do świąt? Sprawdzamy prognozę pogody

Czy śnieg w pow. lublinieckim utrzyma się do świąt? Sprawdzamy prognozę pogody

21 grudnia 2021, godz. 8:22
Udostępnij: Kopiuj link

Co roku w okresie przedświątecznym przewija się pewien temat: czy święta będą w tym roku białe?  Jeszcze w zeszłym tygodniu prognozy nie były do końca pewne, jednak teraz można powiedzieć już trochę więcej. Czy śnieg, który spadł w poniedziałek (20.12) i wywołał na drogach powiatu lublinieckiego niemałe zamieszanie, utrzyma się do końca tygodnia?

Przyglądamy się prognozie pogody na ten tydzień. Informacje pochodzą z dnia 21.12.2021 z serwisu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Jest to przybliżona prognoza pogody dla Lublińca na najbliższe dni. Oczywiście warto śledzić ją na bieżąco, ponieważ zawsze może się zmienić.

Wtorek (21.12), środa (22.12), czwartek (23.12) – przez te dni temperatura powinna utrzymywać się poniżej zera. Według prognozy, nie powinny jednak występować wtedy opady śniegu, a jeśli już, to będą słabe.

Trochę śniegu może za to spaść w piątkowy (24.12), wigilijny poranek. Po południu termometry mogą jednak wskazywać temperaturę powyżej zera. 

Pierwszy dzień świąt, czyli sobota (25.12), również nie będzie mroźny. Po południu i wieczorem mogą wystąpić za to opady deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Na opady śniegu i temperaturę poniżej zera możemy liczyć w drugi dzień świąt (niedziela 26.12). Niewielkie opady mogą wystąpić już z rana i potrwać nawet do wieczora.

IMGW informuje, że „scenariusz na Święta Bożego Narodzenia nie jest jednoznaczny i może jeszcze się zmienić”. Dlatego właśnie warto śledzić pogodę na bieżąco. Mroźne temperatury, przez chociaż część tego tygodnia, dają jednak nadzieję, że biały puch pozostanie w powiecie lublinieckim do świąt.

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu