Policjanci i strażnicy leśni patrolują lasy Nadleśnictwa Koszęcin

Policjanci i strażnicy leśni patrolują lasy Nadleśnictwa Koszęcin

24 grudnia 2021, godz. 7:43
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci z Posterunku Policji w Koszęcinie, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej prowadzą działania „Choinka 2021". Podczas wspólnych służb mundurowi patrolują lasy i drogi dojazdowe Nadleśnictwa Koszęcin, pod kątem zatrzymywania złodziei choinek i gałęzi drzew iglastych, a także sprawców zaśmiecania lasów. Każda osoba dopuszczająca się takich naruszeń prawa, musi liczyć się z karą wysokiej grzywny. 

To już kolejna wspólna akcja stróżów prawa z Posterunku w Koszęcinie i strażników leśnych. W okresie przedświątecznym, kiedy w lasach dochodzi do kradzieży drzewek i gałęzi drzew iglastych, prowadzone są działania „Choinka 2021”. Policjanci, wspólnie ze strażnikami leśnymi, patrolują drogi leśne oraz sprawdzają miejsca sprzedaży choinek. 

Celem tego przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie bezprawnej wycince i niszczeniu drzew, a także innym przypadkom szkodnictwa leśnego. Mundurowi ścigają osoby, które dopuszczają się zaśmiecania lasów oraz kontrolują przewożone drewno. Wspólne patrole są także świetną okazją do wymiany informacji i wzajemnych doświadczeń.

Strażnicy leśni przypominają, że kradzież gałęzi jodłowych to nie tylko wykroczenie zagrożone wysoką grzywną, ale przede wszystkim czynnik wyrządzający ogromne straty w drzewostanie i środowisku przyrodniczym. Jodła, ogołocona z gałęzi, przez wiele lat choruje, a nawet usycha.

Policja przypomina!

Sprzedawca żywych choinek musi posiadać odpowiednie dokumenty, potwierdzające legalność ich pochodzenia oraz zezwolenie na sprzedaż. Za nielegalną wycinkę drzewek grozi 500 złotych mandatu, a kiedy sprawa zakończy się w sądzie, grzywna może sięgnąć nawet 5 tys. złotych.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu