Żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej spędzili wigilię na granicy

Żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej spędzili wigilię na granicy

24 grudnia 2021, godz. 11:42
Magdalena Dróżdż, 13 ŚBOT
Udostępnij: Kopiuj link

Kolędy, mieniące się światła choinki, zapach wigilijnych potraw – tak zwykle kojarzy się czas Bożego Narodzenia, na który oczekujemy cały rok. Tymczasem ciemność, cisza i trzask płomieni ogniska towarzyszą wszystkim służbom mundurowym, którzy swoje Święta Bożego Narodzenia spędzą na polsko – białoruskiej granicy, w tym żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej.         

Żołnierze 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy zwykle pełnią służbę lokalnie, na terenie województwa śląskiego – dziś wspierają działania wojsk operacyjnych, Straży Granicznej i Policji w ramach akcji „Silne Wsparcie”. 

W Wigilię terytorialsi spotkali się ze swoim dowódcą – pułkownikiem Tomaszem Białasem, który odwiedził ich, by podzielić się opłatkiem oraz przekazać kartki świąteczne stworzone przez najmłodszych. - Jestem z nich dumny. Ich postawa to świadectwo patriotyzmu, odwagi i determinacji. – mówi płk Białas. 

- Każdy z nas wiedział na co się decyduje wypowiadając słowa Roty Przysięgi Wojskowej. Żołnierzem się jest, a nie bywa. To zaszczyt móc służyć Ojczyźnie, rodzina bardzo mnie wspiera i wie jakie to dla mnie ważne. Dbajcie o swoje rodziny, cieszcie się nimi w tym wyjątkowym czasie – mówi kpr. Karol Świerad ze 171 batalionu lekkiej piechoty w Brzegu.

Wszystkie służby angażujące się w obronę granicy, w tym żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dały nam w tym roku jeden z najpiękniejszych prezentów – spokój i bezpieczeństwo. W geście solidarności włączmy się w akcję #wolnemiejscedlamunduru i zostawmy puste nakrycie z myślą o tych, którzy Święta Bożego Narodzenia spędzą z dala od rodziny.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu