„Bo świat nie jest czarno-biały…” wystawa Barbary Będkowskiej w MDK Lubliniec

„Bo świat nie jest czarno-biały” - wystawa Barbary Będkowskiej w MDK Lubliniec

27 grudnia 2021, godz. 8:57
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza na niezwykłą wystawę obrazów Barbary Będkowskiej zatytułowaną „Bo świat nie jest czarno-biały…”. Twórczość autorki inspirowana jest kolorami, a także miastem, w którym się urodziła i które jest bliskie jej sercu – Lublińcem.

W roku obchodów 750-lecia miasta, Miejski Dom Kultury chce przybliżać sylwetki artystów urodzonych w Lublińcu. Nowy rok rozpocznie się wernisażem niezwykłej kobiety, malarki, artystki, żeglarki, a także spełnionej żony, matki i babci - Barbary Będkowskiej.

Barbara Będkowska całe życie zawodowe poświęciła zakładowi energetycznemu w Lublińcu, jednak emeryturę postanowiła wykorzystać w zupełnie inny, twórczy sposób. Jej odskocznią od codziennych trosk jest sztuka. Swoją przygodę z malowaniem zaczęła dwa lata temu. Jak sama mówi, inspiruje ją to, co widzi, a są to kolory. Większość obrazów wykonuje za pomocą farby akrylowej, ale są też takie malowane farbą olejną. Oprócz pędzla chętnie sięga po gąbkę czy szpachlę. Ciekawą techniką malarską, jakiej ostatnio używa, jest technika pouringu, czyli tzw. malarstwo intuicyjne. Każdy namalowany obraz ma w sobie coś niepowtarzalnego, gdyż trudno przewidzieć w którym kierunku rozleje się farba. Kolory przenikają się i tworzą jedyne w swoim rodzaju dzieło sztuki. 

Barbara Będkowska czerpie natchnienie z przyrody, ale także żeglugi, gdyż od 15 lat chętnie pływa po mazurskich wodach. Dlatego na jej obrazach można zobaczyć krajobrazy pięknych zachodów słońca, unoszącej się mgły. Nie obca jej też jest abstrakcja i malarstwo emocjonalne. Oczywiście w jej twórczości nie brakuje obrazów inspirowanych miastem, w którym się urodziła i wychowała. Na wystawie będzie można obejrzeć dwa obrazy związane z Lublińcem: Bulwar Europejski w jesiennej odsłonie i Kanał Grunwaldzki okryty zimową szatą.

Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi 5 stycznia o godz. 17.00 w holu Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

W galerii poniżej przykładowe prace artystki.
 

Galeria: Bo świat nie jest czarno-biały… - wystawa Barbary Będkowskiej

nadesłane: MDK Lubliniec nadesłane: MDK Lubliniec nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu