news

Profesjonalne narzędzia ułatwiające prace montera i serwisanta sieci

29 grudnia 2021, godz. 8:37
Udostępnij: Kopiuj link

Montaż i serwis światłowodów wymagają obecnie zaopatrzenia się w specjalistyczne narzędzia, które przede wszystkim umożliwiają wykonywanie zadań, jednak mają nie mniejszy wpływ na wydajność i wygodę pracy. Jeśli na co dzień zajmujesz się budową, obsługą lub testowaniem sieci, przygotowaliśmy dla ciebie małą podpowiedź, jakie rozwiązania będą szczególnie ważne dla kompleksowej obsługi serwisowej i konserwacyjnej światłowodów. Praca z takim narzędziami jest zdecydowanie bardziej komfortowa i efektywna.

Jakie narzędzia do światłowodów wybrać?

Urządzenia dedykowane technice światłowodowej dostępne są obecnie na rynku zarówno jako pojedyncze produkty, jak i zestawy. Które rozwiązanie będzie lepsze? Jeśli zdecydujemy się na wysokiej jakości narzędzia światłowodowe oferowane przez sprawdzonych dostawców, kwestia ta nie będzie przekładała się na jakość pracy. Zestawy sprawdzają się jednak w transporcie lub przechowywaniu. Czasem łatwiej po prostu mieć pod ręką wszystko, co niezbędne w komplecie.

Wybierając narzędzia nie można jednak zapomnieć o akcesoriach światłowodowych. Dopiero taki zestaw będzie w pełni kompleksowy. Na https://www.interlab.pl/produkty/technika-swiatlowodowa.html znaleźliśmy profesjonalny asortyment dostarczany przez renomowanych producentów, a obejmujący zarówno narzędzia, jak i akcesoria światłowodowe, w tym np. akcesoria czyszczące pozwalające zadbać o czystość, a zatem i wydajność układu. Jak wiemy, zabrudzenia mogą znacznie zakłócić sygnał i tym samym obniżyć efektywność transferu danych.

Budowa i konserwacja sieci- spawarki światłowodowe

Proces tworzenia sieci wymaga przede wszystkim wydajnej spawarki światłowodowej. To jednak niejedyne narzędzie kluczowe dla kreacji nowych linii. Zajmując się budową i konserwacją światłowodów z pewnością warto sięgnąć także po obcinarki włókien światłowodowych, narzędzia do zakańczania i łączenia elementów, czy też szczypce, zaciskarki i nożyce do włókien.

Profesjonalna konserwacja sieci nie obejdzie się również bez urządzenia One-Click Cleaner, które umożliwia szybkie i efektywne czyszczenie konektorów oraz złącz zabudowanych.

Reflektometry optyczne- rozwiązania dla diagnostyki i pomiarów

Wysokiej klasy reflektometr optyczny pozwala na ultra szybkie, a jednocześnie w pełni precyzyjne pomiary. Dzięki temu zadanie może zostać wykonane naprawdę sprawnie i rzetelnie. Warto z pewnością sięgnąć po urządzenie z automatycznym systemem pomiarowym i łatwą do odczytywania wizualną interpretacją diagramu sieci. Błyskawiczny czas uruchamiania, wielozadaniowość, natychmiastowe raportowanie do PDF bezpośrednio na urządzeniu, czy też bezprzewodowy transfer raportów oraz plików pomiarowych to dodatkowe zalety wysokiej jakości urządzeń, które jeszcze bardziej usprawniają pracę techników działających w terenie.

Wśród urządzeń diagnostycznych i dedykowanych testowaniu sieci z pewnością niezastąpione będą również mierniki mocy, kamery inspekcyjne, czy też analizatory szumów fazowych.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu