Na ul. Częstochowskiej powstanie wiadukt kolejowy

Na ul. Częstochowskiej powstanie wiadukt

4 stycznia 2022, godz. 7:58
Katarzyna Głowacka, PKP PLK S.A.
Udostępnij: Kopiuj link

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z Miastem Lubliniec list intencyjny w sprawie współpracy przy budowie bezkolizyjnego skrzyżowania kolejowo – drogowego przy ul. Częstochowskiej. Inwestycja zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym oraz usprawni komunikację drogową w mieście. 

Bezkolizyjne skrzyżowanie na kolejowej trasie, którą przejeżdża ok. 160 pociągów na dobę  zwiększy bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym. Nowy obiekt, który zamierzają zbudować PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Miasto Lubliniec, będzie udogodnieniem dla mieszkańców, gdyż usprawni komunikację drogową i skróci czas przejazdu na drugą stronę torów. 

List intencyjny, podpisany dziś między PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. a Miastem Lubliniec umożliwi wspólną budowę wiaduktu kolejowego w miejscu przejazdu w poziomie szyn. To skrzyżowanie ulicy Częstochowskiej z dwiema liniami kolejowymi: Kielce – Fosowskie (linia 61) i Kalety - Wrocław Mikołajów (linia 143). Inwestycja ma objąć budowę bezkolizyjnego skrzyżowania oraz prace w obszarze przyległego układu drogowego. Pod wiaduktem ma być droga, chodnik i ścieżka rowerowa. 

List intencyjny przewiduje wspólne przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych zgód i pozwoleń oraz realizację robót budowlanych. Dokumentacja techniczna opracowana zostanie w najbliższych dwóch latach. Realizacja inwestycji planowana jest w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2021 – 2027.  

Zasady współpracy w zakresie realizacji i finansowania kolejnych etapów zostaną określone w odrębnych porozumieniach. 

W galerii poniżej zdjęcie z podpisania listu intencyjnego przez burmistrza Lublińca Edwarda Maniurę i dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Częstochowie PLK Helmuta Klabisa

Galeria: Podpisanie listu intencyjnego w Lublińcu

fot. Katarzyna Głowacka
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu