Kulisy teledysku o Lublińcu. Jak powstawało „Moje miasto”?

Kulisy teledysku o Lublińcu. Jak powstawało „Moje miasto”?

6 stycznia 2022, godz. 12:08
Udostępnij: Kopiuj link

W środę 5 stycznia odbyła się premiera teledysku o Lublińcu pt. „Moje miasto”. O godz. 19.00 wszyscy mogli go obejrzeć podczas transmisji na Facebooku i kanale YouTube Miejskiego Domu Kultury. Wcześniej jednak, o godz. 18.00, w sali kinowej MDK odbył się mały, „przedpremierowy” pokaz teledysku, w którym uczestniczyły osoby zaangażowane w jego produkcję. Była to okazja do zaznajomienia się z kulisami powstawania utworu.
 

Każda z osób współtworząca teledysk odegrała w nim szczególną rolą. Na scenie MDK autorzy opowiedzieli o tym, jak powstawała ta produkcja. 

Autorem słów i muzyki jest Krzysztof Gembała. Na pokazie przedpremierowym zwrócono szczególną uwagę na tekst, który pada w piosence: „I za czasów Władzia i za czasów Edka, miasto wypiękniało, punktów pełna setka”. Oczywiście „Edek” to Burmistrz Lublińca Edward Maniura. Autor zaznaczył, że był to celowy zabieg, ponieważ zna Burmistrza na tyle dobrze, że mógł sobie na to pozwolić.

Inną ciekawostką jest przejeżdżający w 1:48 minucie teledysku pociąg z samochodami. Parę słów o tej sytuacji opowiedział Mateusz Zawadka, autor zdjęć z drona, które możemy oglądać w tej produkcji. Okazało się, że był to czysty przypadek, że pociąg akurat przejeżdżał. Mały szczegół, jednak może cieszyć oko.

Warto również zaznaczyć, że proces powstawania teledysku był dobrze zorganizowany. Autorzy oraz pozostałe współtworzące go osoby zadbały o prawie każdy szczegół. Przykładem może być brak samochodów na wielopoziomowym parkingu oraz na rynku w chwili kręcenia.

Andrzej Szatan, aktor Teatru Po Pracy, który wcielił się w postać księcia Władysława Opolskiego, otrzymał swój strój w błyskawicznym tempie (był szyty prawie w ostatniej chwili). To kolejna ciekawostka, o której opowiedziano. 

Występujący gościnnie w teledysku Burmistrz Lublińca Edward Maniura usłyszał na planie, że ma dobre poczucie rytmu. Jak zaznaczył podczas przedpremierowego pokazu, był to dla niego wielki komplement, ponieważ uważał, że poczucia rytmu nie ma wcale. 

Jest to oczywiście tylko kilka z wielu ciekawostek, które opowiedziano na pokazie „Mojego miasta”. Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęciowej z tego wydarzenia.
 

Galeria: Premiera teledysku "Moje Miasto"

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu