W tym roku w kościele – Orszak Trzech Króli 2022 [ZDJĘCIA]

W tym roku w kościele – Orszak Trzech Króli 2022 [ZDJĘCIA]

7 stycznia 2022, godz. 9:30
Udostępnij: Kopiuj link

Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbył się w nieco innej formie niż zazwyczaj. W czwartek (06.01)  do parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu przybyli Trzej Królowie, aby złożyć Dzieciątku dary. Następnie mogliśmy wysłuchać koncertu przygotowanego przez dzieci.

Orszak Trzech Króli odbył się w tym roku pod dachem – w kościele. Jak czytamy, powodem były obostrzenia pandemiczne. O godz. 15.30 w drzwiach kościoła parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu pojawili się Trzej Królowie. Przywitali oni zebranych, złożyli w szopce dary oraz zaprosili na koncert. Dodatkowo, przybyli na wydarzenie goście otrzymali papierowe korony, które mogli założyć.

Głównym punktem programu był występ w wykonaniu młodych wokalistów Miejskiego Domu Kultury i Szkoły Katolickiej. Były występy solowe, śpiew chóru, taniec, a nawet gra na instrumentach. 

Organizatorami Orszaku byli Burmistrz Miasta Lubliniec Edward Maniura wraz z Miejskim Domem Kultury, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców wraz ze Szkołą katolicką im. św. Edyty Stein w Lublińcu oraz parafia św. Stanisława Kostki.

Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Galeria: Orszak Trzech Króli 2022

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu