Jak zapobiegać żylakom w ciąży?

Jak zapobiegać żylakom w ciąży?

10 stycznia 2022, godz. 7:36
Materiał zewnętrzny, fot. pixabay.com
Udostępnij: Kopiuj link

Kobiety w ciąży są szczególnie narażone na powstawanie żylaków. Dzieje się tak przede wszystkim z powodu wzrastającej wagi ciała oraz ucisku powiększonej macicy na żyłę główną dolną. Sprawdź, jak zapobiegać żylakom w ciąży!

Problem żylaków dotyczy wielu kobiet w ciąży. Do pierwszych objawów tego schorzenia należą m.in. uczucie ciężkości nóg, opuchnięcia łydek czy kurcze mięśni. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak radzić sobie z żylakami w czasie ciąży, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Jak zapobiegać żylakom w ciąży?

Fizjologiczne zmiany, które zachodzą w organizmie kobiety w czasie ciąży, mogą przyczyniać się do wystąpienia żylaków. Główne przyczyny pojawienia się żylaków u kobiet w ciąży to wzrost masy ciała oraz ucisk powiększającej się macicy na żyłę główną dolną. Na szczęście żylakom w ciąży można skutecznie zapobiegać, stosując się przede wszystkim do poniższych wskazówek:

  • Zadbaj o prawidłową wagę – optymalny przyrost wagi w ciąży powinien wynosić 10-14 kg;
  • Unikaj długotrwałego stania, siedzenia i zakładania nogi na nogę;
  • Unikaj dźwigania ciężarów;
  • Zadbaj o regularną aktywność fizyczną – idealne będzie np. pływanie lub spacery;
  • Wykonuj masaże łydek i stóp;
  • Noś wygodne ubrania, które nie ograniczają ruchów oraz płaskie buty z szerokimi noskami;
  • Zakładaj rajstopy, podkolanówki lub pończochy przeciwżylakowe, które są pomocne zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu chorób żył. 

Czy warto nosić produkty uciskowe w ciąży?

Ciąża to trudny czas dla naszego organizmu. Wiele kobiet w tym okresie zmaga się z uczuciem ciężkości nóg, opuchnięciami oraz żylakami. Jednym ze sposobów na zapobieganie żylakom w ciąży są pończochy lub rajstopy ciążowe. Świetnie sprawdzi się również podkolanówka uciskowa, która jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Produkty uciskowe zapobiegają chorobom układu krążenia i pozwalają pozbyć się takich dolegliwości jak bóle, obrzęki czy uczucie ciężkości nóg. Zapewniają również wysoki komfort noszenia, a ich stosowanie jest bezpieczne zarówno dla kobiety w ciąży, jak i dziecka.

Gdzie kupić rajstopy uciskowe i pończochy uciskowe najwyższej jakości?

Podkolanówki, pończochy uciskowe oraz rajstopy uciskowe ciążowe można kupić w wielu sklepach. Szeroki wybór tego typu produktów znajdziemy przede wszystkim u sprzedawców, którzy oferują przeciwyżylakowe wyroby pończosznicze oraz bieliznę dla kobiet w ciąży - m.in. biustonosze czy majtki ciążowe. Dzięki różnorodności dostępnych produktów każdy może znaleźć idealne pończochy, podkolanówki uciskowe czy rajstopy przeciwżylakowe dla siebie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu