Procesje ulicami Sadowskiej parafii – czyli jak zorganizować „Kolędę” w czasie pandemii

Procesje ulicami Sadowskiej parafii – czyli jak zorganizować „Kolędę” w czasie pandemii

10 stycznia 2022, godz. 9:46
fot. Parafia św. Józefa w Sadowie
Udostępnij: Kopiuj link

Tegoroczne odwiedziny kolędowe, z powodu pandemii, wyglądają inaczej niż zwykle. Już w listopadzie 2021 r., Wikariusz Generalny Diecezji Gliwickiej bp Andrzej Iwanecki wydał wytyczne dla duszpasterzy odnośnie tego, jak „Kolęda” ma wyglądać. W większości parafii proboszczowie odprawiają więc Msze św. kolędowe, lub na indywidualne zaproszenie odwiedzają wiernych w ich domach. W parafii w Sadowie postanowiono zrobić jednak inaczej.

W parafii św. Józefa w Sadowie proboszcz ks. Artur Pytel oprócz Mszy św. zaproponował parafianom procesje kolędowe.

- Potrzebujemy modlitwy i błogosławieństwa w naszych miejscowościach i domach, dlatego zaproponowałem, aby przejść przez miejscowości naszej parafii z modlitwą i śpiewem kolęd – mówi ks. Artur Pytel.

Proboszcz zachęcił również parafian, aby strojem upodobnić się do orszaku królewskiego zakładając korony i elementy ubioru w kolorach: żółtym, czerwonym lub zielonym. Pomysł okazał się być trafnym, o czym świadczyła liczba wiernych w tych procesjach. W zorganizowanych sześciu procesjach kolędowych parafianie uczestniczyli całymi rodzinami.

W galerii poniżej kilka zdjęć z procesji.
 

Galeria: Procesje kolędowe w parafii św. Józefa w Sadowie

fot. parafia św. Józefa w Sadowie fot. parafia św. Józefa w Sadowie fot. parafia św. Józefa w Sadowie fot. parafia św. Józefa w Sadowie fot. parafia św. Józefa w Sadowie
Zobacz całą galerię

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu