Jednostka Wojskowa Komandosów ma nowego dowódcę

Jednostka Wojskowa Komandosów ma nowego dowódcę

10 stycznia 2022, godz. 13:51
JWK, fot. Daniel Dmitriew
Udostępnij: Kopiuj link

10 stycznia na placu apelowym odbyło się uroczyste objęcie obowiązków dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów. Decyzją Ministra Obrony Narodowej ppłk Wojciech Danisiewicz został wyznaczony na stanowisko dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów i z dniem objęcia obowiązków na nowym stanowisku służbowym został mianowany na stopień pułkownika. 

W uroczystości uczestniczył dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych gen. dyw. dr inż. Sławomir Drumowicz. Przełożony w swoim przemówieniu podkreślił dotychczasowe osiągnięcia służbowe nowego Dowódcy, podziękował za dotychczasową służbę i życzył wytrwałości w realizacji stawianych przed jednostką zadań i podejmowania trafnych decyzji.

Pułkownik Danisiewicz w swoim przemówieniu podkreślił, że to ogromny zaszczyt objąć dowodzenie najstarszą jednostką wojsk specjalnych, która uważana jest za elitę nie tylko w kraju, lecz także za granicą.

Wiem, że czeka nas wiele wyzwań, ale wiem też, że wszystkim sprostacie z wielkim zaangażowaniem. Wiem to, bo Was bardzo dobrze znam – zaznaczył zwracając się do żołnierzy i pracowników jednostki.

Po uroczystości dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych gen. dyw. dr inż. Sławomir Drumowicz oraz dowódca JWK płk Wojciech Danisiewicz złożyli kwiaty pod pomnikiem „Ku czci pamięci żołnierzy formacji specjalnych”.

Pułkownik Wojciech Danisiewicz przez całą służbę wojskową związany jest z lubliniecką jednostką. Zajmował tu różne stanowiska, m.in. dowódcy grupy, plutonu, kompanii oraz zespołu bojowego. Trzykrotnie brał udział w misjach: dwa razy w Iraku i raz w Afganistanie. Przez siedem lat był szefem szkolenia JWK, a od 2017 roku zastępcą dowódcy. Od dnia 14 maja 2021 oficer czasowo pełnił obowiązki dowódcy w Lublińcu - tego dnia z rąk płk Michała Strzeleckiego odebrał Sztandar JWK.

Jednostka Wojskowa Komandosów jest oddziałem specjalnym przeznaczonym do realizacji pełnego spektrum operacji specjalnych w układzie narodowym, sojuszniczym i koalicyjnym dla realizacji celów o znaczeniu operacyjnym i strategiczny w czasie pokoju, kryzysu i wojny. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu