Kolejni kierowcy z wysokimi mandatami w powiecie lublinieckim

Kolejni kierowcy z wysokimi mandatami w powiecie lublinieckim

17 stycznia 2022, godz. 10:55
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Policyjne statystyki wskazują, że nadmierna prędkość jest ciągle jedną z głównych przyczyn poważnych wypadków drogowych. I choć wprowadzone od 1 stycznia 2022 roku zmiany w taryfikatorze przewidują wyższe grzywny za najbardziej niebezpieczne wykroczenia na drodze, to ciągle znajdują się kierujący, którzy w sposób drastyczny naruszają obowiązujące przepisy. W miniony weekend, na drogach powiatu lublinieckiego dwóch kierujących otrzymało mandaty w wysokości 1 tys. złotych.

Po wejściu w życie nowych przepisów znacznie zwiększających wysokość grzywien za najbardziej niebezpieczne wykroczenia na drodze, wielu kierujących zdjęło nogę z gazu. I choć policjanci wciąż przypominają o poważnych skutkach jakie niesie ze sobą przekroczenie prędkości, to niestety nadal zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają obowiązujące przepisy, w tym obowiązujące ograniczenia prędkości. W związku z tym mundurowi w czasie służby na drodze zwracają szczególną uwagę na takie właśnie przewinienia.

W miniony weekend na drogach powiatu lublinieckiego, za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości, dwóch kierujących otrzymało wysokie mandaty karne przewidziane w nowym taryfikatorze. W sobotę 15 stycznia, w miejscowości Brusiek, kierujący nissanem w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 99 km/h. Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego otrzymał mandat w wysokości 1 tysiąca złotych, a jego konto powiększyło się o 8 punktów karnych. Taka sama kara spotkała następnego dnia mieszkankę Lublińca, która w Lisowie siedząc za kierownicą opla, przekroczyła dopuszczalna prędkość o 45km/h.

Policjanci kolejny raz apelują o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego, unikanie niebezpiecznych manewrów oraz dostosowanie prędkości do warunków aktualnie panujących na drodze. Pamiętajmy, że wszyscy uczestnicy ruchu mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drodze.

W zeszłym tygodniu policja również informowała o zatrzymanym w Lisowie kierowcy, który otrzymał mandat w wysokości 1000 zł i 8 punktów karnych. Kara obowiązywała za jazdę 94 km/h w terenie zabudowanym.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu