Spektakl „Pomoc domowa” już za niedługo na scenie MDK w Lublińcu

Spektakl „Pomoc domowa” już za niedługo na scenie MDK w Lublińcu

19 stycznia 2022, godz. 7:55
MDK Lubliniec, fot. Gdyńskie Centrum Kultury
Udostępnij: Kopiuj link

Marc Camoletti to mistrz fars i komedii teatralnych. Jego słynny „Boeing Boeing” został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „najczęściej wystawiana sztuka francuska”. „Pomoc domowa” to kolejny spektakl, który odniósł olbrzymi sukces i doczekał się wielu realizacji na całym świecie, również w Polsce. W Miejskim Domu Kultury w Lublińcu będzie można go obejrzeć już 10 lutego.

Pomoc domowa to nieocenione wsparcie w codziennych obowiązkach. Małżeństwo Ola i Norbert to wie. Jednak pokojówka Nadia ewidentnie nie pała uczuciem do tej pracy. Korzystając z okazji, że jej pracodawcy wyjeżdżają na weekend, zamierza cieszyć się swoim wolnym czasem. Niestety nie długo. Wyjazd był tylko pretekstem i małżonkowie, wierząc, że są sami, wracają do mieszkania - Norbert w towarzystwie kochanki, Ola ze swoim kochankiem… W ten sposób Nadia zostaje wplątana w miłosny labirynt. Cały wieczór upłynie jej na unikaniu niefortunnych spotkań pośród odgłosów trzaskania drzwiami z precyzją, z której słyną sztuki Marca Camolettiego.

Spektakl „Pomoc domowa” odniósł sukces na całym świecie i był z powodzeniem wstawiany w Polsce. 10 lutego 2022 r. o godz. 19.00 w sali widowiskowej MDK zobaczymy go w wykonaniu grupy warsztatowej Bałtyckiego Teatru Różnorodności, w której reżyserem jest Tomasz Podsiadły.

Farsa to jednak nie tylko humor sytuacyjny, ale także humor słowny i taki też znajdziemy w rewelacyjnej komedii „Pomoc domowa”. Doskonałe tłumaczenie Bartosza Wierzbięty, uwydatnia walory spektaklu. Tłumacz dodał dialogom świeżości i dostosował je do polskich realiów. Warto przypomnieć, że to jemu zawdzięczamy polską wersję językową „Shreka”. 

Obecnie bilety do nabycia w kasie Kina „Karolinka” dla osób z Unijnym Certyfikatem COVID.

Galeria: Spektakl "Pomoc domowa"

fot. Gdyńskie Centrum Kultury fot. Gdyńskie Centrum Kultury fot. Gdyńskie Centrum Kultury
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu