Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Czemu służą zabudowy samochodów dostawczych?

Czemu służą zabudowy samochodów dostawczych?

20 stycznia 2022, godz. 8:47
Udostępnij: Kopiuj link

Standardowa konstrukcja samochodu dostawczego stwarza dogodne warunki do indywidualnej organizacji przestrzeni ładunkowej w sposób, który najlepiej odpowiada potrzebom i oczekiwaniom kierowcy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym możemy korzystać z szerokiego wachlarza rozwiązań dedykowanych dla aut dostawczych, wozów serwisowych i samochodów wsparcia technicznego.

Co oferują zabudowy samochodów dostawczych?

Pisząc o rozwiązaniach dedykowanych dla aut dostawczych mamy na myśli przede wszystkim funkcjonalne zabudowy samochodów dostawczych. Zabudowy samochodów dostawczych to systemy projektowane i wykonywane w odpowiedzi na konkretne potrzeby wielu branż, m.in.:

  • branży transportowej,
  • mobilnych serwisów,
  • zespołów instalatorskich,
  • zespołów monterskich.

Ich podstawową zaletą jest możliwość dowolnej organizacji przestrzeni ładunkowej, jak również efektywnego wykorzystania przestrzeni na zewnątrz pojazdu. W tym ostatnim przypadku bardzo dobrze sprawdzają się bagażniki dachowe, dzięki którym możemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń, jednocześnie korzystając z łatwego dostępu do przewożonych przedmiotów/komponentów/narzędzi.

Bazą dla każdej zabudowy samochodu dostawczego jest podłoga waz z panelami ściennymi. Podłoga i panele ścienne mają za zadanie zabezpieczyć wnętrze pojazdu przed uszkodzeniami mechanicznymi, jednocześnie stwarzając dogodne warunki pod wykonanie konkretnej zabudowy. Ich dodatkowym atutem jest możliwość wyboru materiałów wykończeniowych, które będą przyjazne dla przewożonych ładunków (tj. podniosą poziom bezpieczeństwa transportowanych przedmiotów).

Podłoga i panele ścienne: Co dalej z zabudową samochodów dostawczych?

Jak już wspomnieliśmy podstawową zaletą oferowanych na rynku zabudów do aut dostawczych jest ich elastyczny charakter – zabudowę możemy zaprojektować zgodnie ze specyficznymi potrzebami naszej branży i oczekiwaniami kierowców/serwisantów. Duże ułatwienie w tym zakresie stanowi modułowy charakter zabudowy, na którą mogą się składać m.in.:

  • systemy podpodłogowe, najczęściej są to szuflady z przegródkami ułatwiającymi organizację i przechowywanie małych przedmiotów oraz narzędzi ręcznych,
  • systemy regałowe, są to regały, które służą ergonomicznej organizacji przewożonych ładunków, jak również ich zabezpieczeniu na czas transportu, te same systemy znajdują zastosowanie w organizacji narzędzi i komponentów instalacyjnych,
  • rampy ułatwiające załadunek i rozładunek ciężkich przedmiotów i przedmiotów ponadgabarytowych.

Decydując się na instalację zabudowy samochodu dostawczego warto skorzystać z rozwiązań cenionych producentów. Ich wybór to gwarancja funkcjonalności, trwałości i niezawodności poszczególnych komponentów zabudowy, co w sposób bezpośredni przekłada się na efektywność pracy oraz bezpieczeństwo transportu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu