news

Leica: Dalmierze, które wyznaczają nowe trendy w zakresie instrumentów pomiarowych

25 stycznia 2022, godz. 8:02
Udostępnij: Kopiuj link

Leica Geosystems to szwajcarska marka specjalizująca się w tworzeniu kompleksowych rozwiązań dla profesjonalistów na całym świecie. Ważne miejsce w asortymencie marki zajmują dalmierze – urządzenia dedykowane do precyzyjnego pomiaru odległości. Na co możemy liczyć wybierając dalmierze Leica DISTO?

Wybierz dalmierz odpowiedni do swoich potrzeb

Leica dalmierze to szeroka i zróżnicowana oferta produktowa, w ramach której możemy wybrać urządzenie, które najlepiej wpisuje się w nasze potrzeby i oczekiwania względem instrumentu pomiarowego. Czym różnią się od siebie poszczególne modele dalmierzy szwajcarskiego producenta? Na to pytanie najlepiej odpowie zestawienie widoczne poniżej.

Dalmierze Leica - poznaj ich funkcje:

  • Leica DISTO S910 - Instrument pomiarowy z technologią mierzenia 3D. Urządzenie wyposażone w Wi-Fi oraz wtyczkę AutoCad.
  • Leica DISTO D810 touch - Instrument pomiarowy przeznaczony do użytku zewnętrznego. Dalmierz został wyposażony w celownik. Pracę z urządzeniem usprawnia dotykowy ekran oraz technologia bezprzewodowego przesyłania danych Bluetooth.
  • Leica DISTO D510 - Instrument pomiarowy dedykowany do pracy na zewnątrz. Urządzenie o zasięgu 200m. Dla jeszcze większego komfortu pracy dalmierz posiada cyfrowy celownik oraz technologię BT 4.0.
  • Leica DISTO X4 / Leica DISTO X3 - Urządzenie dedykowane do pracy w najbardziej nieprzyjaznych i wymagających warunkach. Dalmierz spełniający normę IP 65 w zakresie odporności na wodę i pyłoszczelności. Jednocześnie urządzenie jest odporne na upadek z wysokości 2 metrów.
  • Leica DISTO D2 - Kieszonkowy dalmierz laserowy o zasięgu 100m. Urządzenie wykorzystuje bezprzewodową technologię przesyłania danych. Jego podstawową zaletą jest niewielki rozmiar i waga, dzięki którym urządzenie pomiarowe możemy mieć zawsze przy sobie.
  • Leica DISTO D110 - Najmniejszy na świecie dalmierz laserowy wyposażony w technologię Bluetooth 4.0. Urządzenie doskonale sprawdza się w zróżnicowanych warunkach pracy, przede wszystkim jako instrument przeznaczony do wykonywania pomiarów kontrolnych.
  • Leica DISTO D1 - Podstawowe urządzenie w ofercie marki. D1 to łatwy w obsłudze, a zarazem dokładny w pomiarach dalmierz laserowy, z zalet którego możemy korzystać także podczas prac remontowych i wykończeniowych, czy też podczas aranżacji ogrodu. 

Na co zwrócić uwagę wybierając dalmierz?

Dalmierz to urządzenie specjalistyczne, którego podstawowym zadaniem jest dostarczanie precyzyjnych pomiarów odległości. Szukając instrumentu pomiarowego do zastosowań półprofesjonalnych i amatorskich – wykonywania prac remontowych w zakresie własnego mieszkania, domu, ogrodu – warto sięgnąć po dobry sprzęt w dobrej cenie. Tego typu rozwiązania znajdziemy w dole powyższej tabeli. Przed zakupem urządzenia warto sprawdzić jego zasięg, a także zakres danych magazynowanych w jego pamięci. Najlepszy dalmierz Leica jest w stanie odtworzyć do 50 ostatnich pomiarów i przechować nawet 80 zdjęć.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu