Gigantyczny szalik z Lublińca został wysłany na WOŚP

Gigantyczny szalik z Lublińca został wysłany na WOŚP

25 stycznia 2022, godz. 9:18
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Przez ostatnie dni w całej Polsce trwały prace nad rekordowym szalikiem handmade na WOŚP, który trafi na aukcję 30. Finału. Lubliniecki Sztab WOŚP działający przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu przekazał szalik, który stworzyli wspólnie mieszkańcy naszego miasta i okolic.

Sztab WOŚP Lubliniec zjednoczył rękodzielników, którzy w zaciszu swoich domów tworzyli szalik dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaczęło się od szalika utworzonego przez grupę „Szyciuszki” z Lublińca, znanej z inicjatyw charytatywnych, m.in. szycia maseczek dla lokalnej służby zdrowia. Podarowany przez nią szalik stanowił bazę dla kolejnych działań. Przez trzy dni pasjonaci szydełkowania przychodzili do Galerii pod Glinianym Aniołem i doszywali swoje arcydzieła. W ten sposób powstał szalik o długości 46,1 m! 

Lubliniecki Sztab WOŚP, który od lat mieści się w Miejskim Dom Kultury w Lublińcu, wysłał szalik w piątek do punktu zbiórki. Dzięki temu trafi on pod wskazany adres, gdzie wolontariusze doszyją go do rekordowego szalika dla WOŚP.

Galeria: Gigantyczny szalik na WOŚP

fot. MDK Lubliniec fot. MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu