Gigantyczny szalik z Lublińca został wysłany na WOŚP

Gigantyczny szalik z Lublińca został wysłany na WOŚP

25 stycznia 2022, godz. 9:18
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Przez ostatnie dni w całej Polsce trwały prace nad rekordowym szalikiem handmade na WOŚP, który trafi na aukcję 30. Finału. Lubliniecki Sztab WOŚP działający przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu przekazał szalik, który stworzyli wspólnie mieszkańcy naszego miasta i okolic.

Sztab WOŚP Lubliniec zjednoczył rękodzielników, którzy w zaciszu swoich domów tworzyli szalik dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaczęło się od szalika utworzonego przez grupę „Szyciuszki” z Lublińca, znanej z inicjatyw charytatywnych, m.in. szycia maseczek dla lokalnej służby zdrowia. Podarowany przez nią szalik stanowił bazę dla kolejnych działań. Przez trzy dni pasjonaci szydełkowania przychodzili do Galerii pod Glinianym Aniołem i doszywali swoje arcydzieła. W ten sposób powstał szalik o długości 46,1 m! 

Lubliniecki Sztab WOŚP, który od lat mieści się w Miejskim Dom Kultury w Lublińcu, wysłał szalik w piątek do punktu zbiórki. Dzięki temu trafi on pod wskazany adres, gdzie wolontariusze doszyją go do rekordowego szalika dla WOŚP.

Galeria: Gigantyczny szalik na WOŚP

fot. MDK Lubliniec fot. MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu