Druk na drewnie – na czym polega?

Druk na drewnie – na czym polega?

26 stycznia 2022, godz. 7:44
Udostępnij: Kopiuj link

Wraz z rozwojem technologii druku UV udaje się dzisiaj wykonywać nadruki na różnych, czasem nietypowych powierzchniach. Szkło, metal, a nawet drewno – można znakować je i zdobić w taki sposób, aby były nośnikami reklamy lub informacji. Jeżeli zależy Ci na zamówieniu w drukarni prezentów, pamiątek czy gadżetów marketingowych to rozważ właśni druk na drewnie. Dowiedz się, na czym polega na metoda.

Druk na drewnie – cechy i zastosowanie

Nie każdy wie, jakie korzyści i możliwości daje obecnie druk na drewnie. Być może wynika to z tego, że usługa dopiero zyskuje na popularności, głównie za sprawą rozwoju nowych technologii druku. Nie wszystkie drukarnie są na tyle dobrze wyposażone, aby móc oferować klientom wysokiej jakości druk UV. Tymczasem w drewnie zostawia on trwałe i niezwykle estetyczne ślady – przenosi z projektu komputerowego grafiki, napisy, hasła reklamowe oraz wiele innych. Po przeniesieniu są one na tyle trwałe, że wytrzymują przez długi czas w nienaruszonym stanie, są czytelne i dobrze widoczne. To dlatego stosuje się druk UV przy produkcji:

  • spersonalizowanych upominków,
  • unikatowych pamiątek,
  • gadżetów marketingowych,
  • dekoracji do wnętrz,
  • tablic i tabliczek informacyjnych.

Co ważne, aplikacja za pomocą druku UV sprawdza się w użytku zewnętrznym i wewnętrznym, co oznacza wysoką odporność na zmienne warunki atmosferyczne, temperatury, wilgoć i promieniowanie słoneczne.

Jakość druku na drewnie

Wysoka jakość oraz trwałość druku na drewnie jest czymś, co najbardziej przekonuje inwestorów do tego typu technologii. Można drukować bez poddruku lub z nim, szczególnie gdy zależy nam na uzyskaniu wysokiego stopnia odwzorowania kolorów. Trzeba jednak zawsze mieć na uwadze, że struktura drewna jest charakterystyczna i nierówna, inaczej niż np. PCV, które pozostaje idealnie gładkie.

Współpraca z dobrą drukarnią to podstawa, gdy zależy nam na uzyskaniu druku na drewnie w wysokiej jakości. Przede wszystkim specjalista jest w stanie doradzić, jaka technologia sprawdzi się najlepiej w przypadku małych i dużych nakładów, z uwzględnieniem rodzaju powierzchni i efektu, jaki chcesz uzyskać.

Zamawianie personalizowanych dekoracji, upominków, nagród, nośników reklamy lub informacji odbywa się na podstawie indywidualnie przygotowanego projektu. Ten może uwzględniać zarówno treści, jak i grafiki w odpowiedniej rozdzielczości. O szczegóły zapytaj doradcę z wybranej drukarni wielkoformatowej.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu