Dziś działania „Bezpieczny Pieszy”

Działania „Bezpieczny Pieszy” na drogach powiatu lublinieckiego

26 stycznia 2022, godz. 12:17
info. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu będą dzisiaj prowadzić działania "Bezpieczny Pieszy". Na drogach powiatu lublinieckiego policyjna akcja rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do godziny 22.00. Stróże prawa będą zwracać uwagę przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia, ale również sprawdzą, czy kierujący stosują się do obowiązujących przepisów w rejonach przejść dla pieszych.

26 stycznia na drogach powiatu lublinieckiego policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”, których  głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. W trakcie działań mundurowi zwrócą uwagę na wykroczenia pieszych i wobec pieszych. Policyjne patrole spotkamy w obrębie przejść dla pieszych, gdyż są to miejsca, w których najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków, a także puntów wskazanych przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policja przypomina kierowcom, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Pod żadnym pozorem nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu czy też podejmować manewr wyprzedzania przed przejściem dla pieszych lub na przejściu (z wyjątkiem przejść dla pieszych, na których ruch jest kierowany). Pieszym przypomina się natomiast, aby podczas przechodzenia przez jezdnię nie korzystać z telefonów komórkowych i rozglądać się, a po zmroku, poza obszarem zabudowanym zawsze stosować elementy odblaskowe.

Kierowcy muszą pamiętać, że piesi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu