Co dalej z programem „Słoneczny Lubliniec”? Internauta pyta, Burmistrz odpowiada

Co dalej z programem „Słoneczny Lubliniec”? Internauta pyta, Burmistrz odpowiada

27 stycznia 2022, godz. 8:43
Udostępnij: Kopiuj link

Temat programu „Słoneczny Lubliniec” co jakiś czas powraca. Ostatni komunikat na stronie Urzędu Miejskiego w zakładce „Słoneczny Lubliniec” został opublikowany 20 grudnia 2021 r.. W międzyczasie pojawiły się kolejne informacje o programie. Jeden z internautów pyta burmistrza Lublińca o aktualną sytuację.

Osoba podpisana jako „Lojalny prosument” postanowiła zadać pytania w zakładce „Zadaj pytanie burmistrzowi” na stronie UM Lubliniec. Zostały one zamieszczone w dniu 25 stycznia 2022r. i dotyczą sytuacji związanej z programem „Słoneczny Lubliniec”.

Panie burmistrzu. Od co najmniej dwóch tygodni wiadomo, że wniosek firmy Sanito w sprawie zmiany parametrów paneli został zaakceptowany - według mojej skromnej wiedzy - takie rozstrzygnięcie jest na korzyść mieszkańców - czemu nie ma oficjalnej informacji w tym przedmiocie? Dlaczego zakładka "Słoneczny Lubliniec" na stronie www nie jest na bieżąco aktualizowana? Ostatnia informacja z 20 grudnia poprzedniego roku mówi o wstrzymaniu harmonogramu, który się jeszcze nie rozpoczął... kolejną ważną kwestią jest projekt nowelizacji ustawy o OZE - druk sejmowy 1947. Bardzo ważna wiadomość dla wszystkich przyszłych prosumentów, której też próżno szukać w odpowiedniej zakładce... i ostatnia wątpliwość - kiedy firma Sanito zacznie montaże instalacji? Czy Pan lub pracownicy UM w ogóle to monitorują? Skoro zmiany paneli zaakceptowane, to gdzie jest nowy (chyba już czwarty) harmonogram montażu? - pyta internauta.

Burmistrz odpowiedział na zadane pytania. Z odpowiedzi wynika, że każdy opublikowany na stronie UM komunikat musi zostać najpierw zatwierdzony. Podano również kiedy będzie możliwy montaż pierwszych instalacji:

Szanowny Panie, na wspomnianej stronie Urzędu Miasta zamieszczane są komunikaty dotyczące spraw, które finalnie zostały zatwierdzone. Aktualnie oczekujemy na dokumenty, po ich otrzymaniu niezwłocznie zostanie zamieszczony komunikat na stronie LUBLINIEC - Słoneczny Lubliniec. Realnie patrząc, montaż pierwszych instalacji będzie możliwy w drugiej połowie lutego br. Równolegle toczą się losy poprawki do Ustawy o OZE i miejmy nadzieję, że dzisiaj zostanie przyjęta przez Sejm RP – pisze burmistrz Lublińca.

Od 2021r., tj. od pierwszych zgłaszanych poprawek dot. zmian Ustawy o OZE, jestem zaangażowany w działania zmierzające do utrzymanie dotychczasowego sposobu rozliczania prosumentów dla naszego gminnego programu. Wielokrotnie składałem wnioski podczas posiedzeń Zespołu do Spraw Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska KWRiST, zainteresowałem tematem Posła Andrzeja Gawrona, który w dniu dzisiejszym uzasadniał projekt poselski podczas Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, wielokrotnie rozmawiałem również z Senatorem Zygmuntem Frankiewiczem, aby zainteresować go tak ważnym tematem, stąd dzisiaj mam nadzieję, że poprawka do Ustawy OZE, jeszcze w lutym br. znajdzie się w podpisie u Pana Prezydenta RP - dodaje burmistrz.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu