Ruszyły bezpłatne testy na covid w aptekach. Można je wykonać w… 64 aptekach w kraju

Ruszyły bezpłatne testy na covid w aptekach. Można je wykonać w ... 64 aptekach w kraju

27 stycznia 2022, godz. 11:43
Udostępnij: Kopiuj link

Od 27 stycznia można bezpłatnie sprawdzić w aptece, czy jest się zakażonym koronawirusem. Pojawia się jednak pewien problem. Na ten moment aptek, w których można to zrobić jest zaledwie 64 w całym kraju. Czy w powiecie lublinieckim znalazły się takie punkty?

Na starcie programu mamy 64 apteki, w których można wykonać test antygenowy. Kolejne 19 przesłało dokumenty zgłoszeniowe – napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Z informacji Ministerstwa Zdrowia wynika, że kolejne apteki zgłaszają się do przeprowadzania testów. Na stronie pacjent.gov.pl można znaleźć mapę, na której zaznaczone są apteki świadczące taką usługę. Na ten moment w powiecie lublinieckim nie ma takiego punktu. Najbliższe znajdują się w Kaletach, Radzionkowie i Częstochowie. 

Mapę można znaleźć tutaj: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran#apteki

Testy wykonuje farmaceuta, a wynik umieszczany jest w systemie. W ten sposób można go zobaczyć w Internetowym Koncie Pacjenta. Test jest bezpłatny i szybki (wynik ma się po kilku minutach).

Przy dodatnim wyniku testu zostaniesz skierowany/a na izolację domową. Jeśli nie zajdzie potrzeba hospitalizacji, będziesz objęty Domową Opieką Medyczną. Także informację o tym, ile potrwa Twoja izolacja, znajdziesz na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. W okresie izolacji skontaktuje się z Tobą również sanepid – czytamy na pacjent.gov.pl

W całym kraju wykryto kolejne 57 659 przypadków zakażeń. Szczegółowy raport z 27 stycznia można znaleźć TUTAJ.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu