Wiele interwencji straży pożarnej na skutek silnego wiatru

Wiele interwencji straży pożarnej na skutek silnego wiatru

31 stycznia 2022, godz. 10:34
fot. KP PSP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Przechodzący nad Polską orkan Nadia sprawił, że strażacy w całym kraju, również w powiecie lublinieckim, otrzymywali wiele zgłoszeń. 

W niedzielę 30 stycznia Komenda Powiatowa PSP w Lublińcu poinformowała o swoich interwencjach:

Do godziny 16 odnotowaliśmy 48 zdarzeń. Do godziny 10 na terenie powiatu lublinieckiego doszło do kilkunastu zdarzeń związanych z silnym wiatrem związanym z niżem Nadia. Zgłoszenia dotyczą głównie powalonych drzew i naderwanych dachów. W miejscowości Jawornica doszło do zerwania opierzenia dachu – czytamy.

To jednak nie wszystko. Do godz. 21.00 straż pożarna w całym województwie śląskim również wyjeżdżała na akcję wiele razy:

Do godz. 21.00 straż pożarna w województwie śląskim wyjeżdżała prawie 1200 razy do usuwania skutków silnego wiatru. Najwięcej zdarzeń odnotowano w pow.: tarnogórskim, gliwickim i częstochowskim, m. Częstochowa, Katowicach. Uszkodzone zostały 192 dachy. Nikt nie został poszkodowany – poinformowała w niedzielny wieczór Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach.

W niedzielę 30 stycznia w całej Polsce do godz. 18.00 straż pożarna odnotowała wyjazdy do 14 909 zdarzeń na skutek silnego wiatru – informuje Komenda Główna PSP.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu