Hale namiotowe używane: Okazja czy strata pieniędzy?

Hale namiotowe używane: Okazja czy strata pieniędzy?

10 lutego 2022, godz. 7:26
Udostępnij: Kopiuj link

Przedsiębiorcy planujący zakup hal namiotowych często rozważają możliwość skorzystania z tańszej oferty i zakupu hali używanej. Zakup hali używanej wiąże się z dużą różnicą w cenie (na korzyść kupującego), a zarazem z dużym ryzykiem. Czy w takim razie inwestowanie w hale używane ma sens? Gdzie szukać używanych hal namiotowych w dobrym stanie i korzystnej cenie?

Na co zwrócić uwagę wybierając konstrukcje używane?

Hale namiotowe używane trafiają do sprzedaży w bardzo różnym stanie. Niektóre są praktycznie nowe, inne wymagają solidnego serwisu. Czy ma sens w nie inwestować? Czy nie lepiej kupić konstrukcję nową od producenta?

Zakup hali namiotowej to inwestycja, której wartość zależy od szeregu czynników, takich jak:

  • rodzaj hali (wykończenie ścian i dachu, drzwi i okna),
  • rozmiar hali,
  • dostosowanie projektu do indywidualnych oczekiwań.

Inwestycja ta może wynosić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych (w przypadku najprostszych konstrukcji), aż do kilkudziesięciu tysięcy złotych i więcej. Nie każde przedsiębiorstwo jest sobie w stanie pozwolić na wydatek tego rzędu. Dlatego jako alternatywę proponujemy wynajem hal namiotowych lub zakup hal używanych.

Decydując się na zakup hal używanych warto skorzystać z oferty producenta, który obok sprzedaży nowych konstrukcji zajmuje się odsprzedażą hal używanych. W tym przypadku hale używane będą nieco droższe niż zakupione bezpośrednio od poprzedniego użytkownika, ale za to zyskujemy pewność co do ich stanu technicznego i bezpieczeństwa. Gros producentów dostarczających klientom hale używane bazuje na produktach własnych, które wcześniej były wynajmowane lub przyjęte w rozliczeniu na poczet zakupu nowej hali. Konstrukcje tego typu są regularnie serwisowane, a w razie potrzeby naprawiane, dzięki czemu możemy przyjąć, iż mimo wcześniejszego użytkowania zamówiona przez nas hala namiotowa będzie w pełni sprawna i posłuży nam przez długi czas.

Kiedy hale używane się nie sprawdzą?

W przypadku firm poszukujących namiotów specjalnych zakup hal używanych może się okazać nieopłacalny, zwłaszcza jeśli konstrukcja będzie musiała zostać dostosowana do szczególnych potrzeb procesu magazynowania czy obsługiwanych procesów technologicznych. Oczywiście, na rynku zdarzają się używane hale specjalnego przeznaczenia, jednak prawdopodobieństwo, iż ich konstrukcja będzie odpowiadała naszym potrzebom i oczekiwaniom w 100% jest niewielkie. Dlatego wszędzie tam, gdzie z różnych względów nie możemy pójść na kompromis pod względem konstrukcji hali nie warto szukać oszczędności. W ostatecznym rozrachunku wszystkie modyfikacje, przeróbki i usprawnienia na ogół okazują się droższe niż nowa hala wyprodukowana zgodnie ze spersonalizowanym projektem.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu