Stowarzyszenie Przyjaciół Zameczka rozpoczęło projekt „Nowy Duch Wolontariatu - Wolontariat Niestandardowy”

Stowarzyszenie Przyjaciół Zameczka rozpoczęło projekt „Nowy Duch Wolontariatu - Wolontariat Niestandardowy”

10 lutego 2022, godz. 12:10
fot. Starostwo Powiatowe Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

„Nowy Duch Wolontariatu – Wolontariat Niestandardowy” to tytuł projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zameczka. Jego głównym celem jest zwiększenie możliwości pełnego udziału w życiu społecznym osób niepełnosprawnych intelektualnie. 

„Projekt ma przede wszystkim zmienić rolę społeczną osób niepełnosprawnych intelektualnie z biernej i przyjmującej wsparcia na rolę aktywną w kształtowaniu własnego zaangażowania społecznego. Dlatego w ramach projektu zostanie utworzony Klub Wolontariusza Niestandardowego, w którym niepełnosprawni intelektualnie wzmocnią swoją aktywność społeczną i samodzielność, aby docelowo działać jako wolontariusze. Pomogą im w tym młode osoby (w tym młodzież z trudnościami), które staną się dla nich w ramach grup wolontariackich towarzyszami aktywności społecznej” – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego.

Uczestnikami projektu jest 30 osób niepełnosprawnych intelektualnie z powiatu lublinieckiego (w tym wolontariusze Stowarzyszenia) i osoby młode 15 osób (od 16-30 r.ż.), w szczególności z trudnościami (podopieczni MOW w Herbach) oraz młodzież zaangażowana w wolontariat szkolny. Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu