Walentynki w Lublińcu. Jak przystroiło się miasto?

Walentynki w Lublińcu. Jak przystroiło się miasto?

14 lutego 2022, godz. 10:00
Udostępnij: Kopiuj link

14 lutego obchodzimy walentynki – nazywane również świętem zakochanych. To dobry dzień, aby wybrać się ze swoją drugą połówką np. na spacer, ponieważ już wcześniej, w Lublińcu rozwieszono walentynkowe dekoracje. 
 

Walentynki to coroczny dzień zakochanych przypadający 14 lutego. Jego nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele Katolickim przypada właśnie tego dnia. Walentynki obchodzone są niemalże na całym świecie. Do tradycji należy już wysyłanie listów miłosnych i obdarowywanie się drobnymi prezentami.

W Lublińcu również wprowadzono romantyczny nastrój. Już w zeszłym tygodniu w kilku miejscach rozwieszono walentynkowe dekoracje. Można je zobaczyć na rynku miejskim, bulwarze Grotowskiego i bulwarze Europejskim (zdjęcia w galerii). Warto się im przyjrzeć zarówno w dzień, jak i po zachodzie słońca kiedy zostaną rozświetlone lampkami.

Małe atrakcje przygotował również Miejski Dom Kultury oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu. W MDK od godz. 16.00 można odbierać „Paczki kreatywne”, w których znajdują się materiały do stworzenia drewnianego serca. Natomiast w Lubitece do 18 lutego trwa „Randka w ciemno z książką”.

Galeria: Walentynkowe ozdoby w Lublińcu

Zobacz całą galerię

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu