Kolejni kierowcy z wysokimi mandatami w powiecie lublinieckim. Ile tym razem?

Kolejni kierowcy z wysokimi mandatami w pow. lublinieckim

14 lutego 2022, godz. 10:15
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu przypominają, że od początku roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów, który przewiduje wyższe kary dla kierowców przekraczających dopuszczalne limity prędkości. I choć znaczna część kierowców zdjęła nogę z gazu, niestety wciąż zdarzają się amatorzy szybkiej jazdy, którzy nic sobie nie robią z obowiązujących przepisów - informuje lubliniecka policja. Tacy kierowcy muszą się liczyć z wysokimi mandatami.

W piątek 11 lutego na obwodnicy Lublińca policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki BMW, którego kierujący na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h poruszał się z prędkością 131 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych, a na jego konto zostało dopisanych 8 punktów karnych.

Następnego dnia, mundurowi pełniący służbę w Kochanowicach zatrzymali kolejnego amatora zbyt szybkiej jazdy. Tym razem siedzący za kierownicą skody 23-letni mieszkaniec gminy Mykanów przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h i to w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Za tak poważne naruszenie przepisów mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. Oprócz tego kierowca „ze zbyt ciężką nogą” otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych.

Źródło: KPP Lubliniec

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu