Zaproszenie na webinarium dot. aplikacji Śląskie SMOGSTOP

Zaproszenie na webinarium dot. aplikacji Śląskie SMOGSTOP

14 lutego 2022, godz. 14:08
UM Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Urząd Miejski w Lublińcu w imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w webinarium pt. Elektroniczna platforma i aplikacja na urządzenia mobilne Śląskie SMOGSTOP – narzędzie informatyczne dla mieszkańców województwa śląskiego, organizowanym przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych (IETU).

Webinar odbędzie się 17 lutego 2022 r. (czwartek), o godz. 13.00 na platformie MS Teams. Wydarzenie poprowadzą dr Janina Fudała (Prof. IETU), Jacek Długosz, Ewa Strzelecka-Jastrząb, dr inż. Piotr Kasprzyk, dr Ewa Błaszczyk.

Udział w webinarium jest bezpłatny. Na wydarzenie można zarejestrować się do 16 lutego 2022 r. poprzez formularz on-line (TUTAJ). Zgodnie z informacją od Organizatora link do spotkania zostanie przekazany dzień wcześniej.

Śląskie SMOGSTOP to innowacyjny system prognostyczny, składający się z platformy www.slaskiesmogstop.pl i aplikacji Śląskie SMOGSTOP (dostępnej na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS), który opracowano i wdrożono w ramach projektu InfoSMOG-MED. Współpraca Partnerów projektu – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego (lidera projektu), Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach, tym samym połączenie kompetencji merytorycznych z trzech obszarów tj. środowiska, medycyny i IT pozwoliły na stworzenie innowacyjnego narzędzia informatycznego. Narzędzie to pozwala prognozować jakość powietrza atmosferycznego oraz dostarczać wszystkim mieszkańcom województwa śląskiego informacje o prognozowanej jakości powietrza w miejscu ich zamieszkania oraz ogólnych jak i spersonalizowanych komunikatów zdrowotnych ściśle powiązanych ze stanem jakości powietrza.

Więcej informacji nt. webinaru i systemu Śląskie SMOGSTOP dostępnych jest na stronie https://slaskiesmogstop.pl/portal/articles/article/52.

Na stronie Urzędu Miejskiego w Lublińcu można znaleźć program seminarium.

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu