Wybuch w Krupskim Młynie. Cały czas trwa akcja ratunkowa [informacja z godz. 6.30]

Wybuch w Krupskim Młynie. Nie żyją dwie osoby

15 lutego 2022, godz. 7:30
fot. Czytelnik
Udostępnij: Kopiuj link

W poniedziałek 14 lutego,około godz. 17.15, w Krupskim Młynie na terenie zakładu produkującego materiały wybuchowe doszło do eksplozji. Wybuch można było usłyszeć i odczuć nawet w powiecie lublinieckim (sam Lubliniec położony jest ok. 15 km od miejsca eksplozji). Poniżej zamieszczamy aktualizacje informacji opublikowanych przez Nitroerg S.A. dotyczących wczorajszego zdarzenia. Będziemy starali się je aktualizować na bieżąco (materiał zaktualizowany 15.02.2022 o godz. 11:46).


Nitroerg potwierdził informacje o śmierci dwóch pracowników: 

Z przykrością informujemy, że w wyniku wczorajszego wypadku na terenie zakładu produkcyjnego NITROERG S.A w Krupskim Młynie dwóch pracowników poniosło śmierć. Odeszli od nas koledzy w wieku 32 i 43 lat, mieszkańcy powiatów tarnogórskiego i lublinieckiego. Obaj pracowali w naszej firmie od kilku lat.

Źródło: nitroerg.pl


W raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego z dnia 15.02.2022 z godz. 7:30 podano taką informację:

14.02.2022 r. godz. 17:16, Krupski Młyn, ul. Zawadzkiego, pow. tarnogórski. Wybuch w firmie NITROERG, produkującej materiały wybuchowe. Zniszczeniu uległ 1 budynek. 2 osoby nie stawiły się na miejscu zbiórki, rozpoczęto poszukiwania prowadzone przez specjalistyczną grupę PSP z psami tropiącymi. W wyniku zdarzenia 2 os. poniosły śmierć. O godz. 22:41 PSP zakończyła czynności.

Raport można znaleźć TUTAJ


15.02.2022

Aktualizacja [godz. 6.30]

Nadal trwa akcja poszukiwawcza służb na terenie wczorajszego zdarzenia. Już wczoraj swoje prace rozpoczęła komisja. W skład tego zespołu weszli technolodzy, specjaliści w zakresie chemii materiałów wybuchowych oraz osoby zajmujące się bezpieczeństwem pracy. Jednocześnie w nocy podjęto działania w celu zabezpieczenia wydziału produkcji. Pozostajemy w kontakcie z rodzinami naszych poszukiwanych kolegów. Bądźmy myślami z ich najbliższymi, tym bardziej, że aktualnie szanse na znalezienie żywych osób wydają się niestety niewielkie.

Źródło: nitroerg.pl


14.02.2022

Aktualizacja [godz. 22.30]

Dziś ok. godz. 17.15 na terenie zakładu produkcyjnego w Krupskim Młynie doszło do detonacji w jednym z budynków służących do produkcji materiałów wybuchowych. Po zdarzeniu ogłoszono zbiórkę, na którą nie stawiło się dwóch pracowników naszej Spółki pracujących w tym budynku. Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą. Na miejscu pracują m.in. straż pożarna, policja i prokuratura. Deklarujemy pełną współpracę ze wszystkimi służbami. Jednocześnie Zarząd Nitroergu powołał komisję, która zajmie się wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia. W skład tego zespołu wejdą technolodzy, specjaliści w zakresie chemii materiałów wybuchowych oraz osoby zajmujące się bezpieczeństwem pracy. Obecnie nadal trwa akcja poszukiwawcza, choć wydaje się, że szanse na znalezienie osób żywych są niewielkie. W tym trudnym czasie bądźmy myślami z najbliższymi naszych kolegów. Dla Zarządu Nitroergu bezpieczeństwo pracowników to priorytet, a każdy wypadek i każdy poszkodowany pracownik to tragedia.

Źródło: nitroerg.pl


14.02.2022
Około godziny 17:15 na terenie zakładu produkcyjnego w Krupskim Młynie doszło do niekontrolowanej detonacji. Na miejscu zdarzenia trwa akcja służb ratunkowych. Nie występuje zagrożenie dla lokalnej społeczności. Dwie osoby są poszukiwane. Komunikat będzie aktualizowany w miarę napływających informacji.

Źródło: nitroerg.pl

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu