news

Rower elektryczny dla seniora - jak wybrać najlepszy model?

15 lutego 2022, godz. 10:52
fot. pexels.com
Udostępnij: Kopiuj link

Jazda na rowerze wymaga dobrej kondycji. Nic więc dziwnego, że niewielu seniorów podróżuje za pomocą jednośladu. Interesującym rozwiązaniem dla tej grupy wiekowej są rowery elektryczne. Stanowią one doskonały sposób na to, aby poprawić kondycję fizyczną według własnych możliwości. Wspomaganie jazdy niewielkim silnikiem w ogromnym stopniu ułatwia pokonywanie nawet dużych wzniesień. Jak więc wybrać najlepszy model dla osoby starszej? Podpowiadamy.

Dlaczego warto zakupić rower elektryczny dla seniora?

Rower elektryczny to idealny wybór dla seniora i to niezależnie od tego czy planuje on pokonywać niewielkie dystanse, czy jeździć nim na dłuższe wyprawy. Ogromną zaletą obecnie produkowanych jednośladów jest to, że są one wyposażone w pojemne akumulatory oraz wiele opcji wspomagania jazdy. Można więc w łatwy sposób dopasować moc działania silnika do własnych potrzeb oraz poziomu kondycji. Jazda na rowerze elektrycznym, nawet przy niewielkim wspomaganiu, jest po prostu przyjemnością. Wystarczy tylko raz się nim przejechać, aby po chwili zrozumieć dlaczego tak wiele osób decyduje się zmienić swój klasyczny jednoślad na elektryczny odpowiednik.

Wspomaganie w takim rowerze jest dostępne już od chwili startu. Silnik elektryczny może pracować już w momencie w którym starsza osoba nie jest w stanie włożyć wystarczającą ilość siły, aby rozpędzić się na niewielkim dystansie. Czyni więc to rozwiązanie wprost idealnie stworzonym na potrzeby seniorów, którzy chcą czerpać przyjemność z jazdy na rowerze. Aby poznać więcej powodów przemawiających za tym, że jest to dobra inwestycja, zobacz na interesujący artykuł na ten temat. W tym celu kliknij tutaj.

​Na co zwrócić uwagę wybierając elektryczny rower dla seniora?

Dobry rower dla seniora powinien być przede wszystkim dopasowany do jego wzrostu oraz przystosowany do terenu w którym będzie podróżował. W większości przypadków sprawdzi się typowy rower miejski lub trekkingowy. Przyglądając się konkretnym parametrom elektrycznego jednośladu należy zwrócić szczególną uwagę na moc silnika oraz pojemność baterii. Te dwa parametry wpływają także na zasięg, więc warto brać to pod uwagę przed ostatecznym zakupem.

Nie mniej ważną kwestią jest także ciężar roweru elektrycznego. Waga takiego sprzętu jest większa niż w przypadku tradycyjnych jednośladów. Warto więc mieć świadomość, że trzeba na początek przyzwyczaić się do nietypowego środka ciężkości. Przeciętny rower elektryczny może ważyć do około 20 kilogramów. Jeśli jednak zależy nam na możliwości pokonywania większych dystansów to należy liczyć się z tym, że akumulator zwiększy wagę nawet o dodatkowe 5 do 10 kilogramów. W niektórych sytuacjach może być potrzebne ręczne przeniesienie roweru, na przykład ze względu na schody, więc dla seniora lepiej wybrać model, który waży jak najmniej.

Osoba starsza może mieć problem z obsługą nowocześniejszych rozwiązań w postaci sterowania mocą za pomocą ekranu LCD. Warto więc wybrać klasyczny sposób kontrolowania silnika. Prosty przełącznik przypominający dźwignię zmiany przerzutek to bardzo wygodne i intuicyjne rozwiązanie, zwłaszcza dla starszej osoby.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu