Posiedzenie Zarządu Gminnego w Woźnikach ZOSP RP

Posiedzenie Zarządu Gminnego w Woźnikach ZOSP RP

16 lutego 2022, godz. 11:54
KP PSP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

10 lutego 2022 roku w remizie OSP w Piasku odbyło się Posiedzenie Zarządu Gminnego w Woźnikach ZOSP RP. Oprócz Prezesów i Naczelników poszczególnych jednostek wzięli w nim udział st. bryg. Janusz Bula Komendant Powiatowy PSP w Lublińcu, Michał Aloszko Burmistrz Miasta - Prezes Zarządu oraz przedstawiciele komisji rewizyjnej Zarządu Gminnego. Podczas spotkania podsumowana została działalność ochotniczych straży pozarnych gminy Woźniki.

W swoim przemówieniu Komendant Powiatowy PSP w Lublińcu przedstawił informacje z działalności rocznej Komendy Powiatowej w Lublińcu, jak również omówił zapisy ustawy o ochotniczych strażach pożarnych, która weszła w życie 01.01.2022 roku . Obszernie został wyjaśniony temat zawierania umów pomiedzy gminami a poszczególnymi ochotniczymi strażami pożarnymi działajacymi na jej terenie, podejmowania uchwał w sprawie ekwiwalentu pieniężnego dla strażaków ratowników OSP, świadczenia ratowniczego z tytułu wysługi lat strażaka ratownika OSP, który czynnie uczestniczył w działaniach ratowniczych lub akcjach ratowniczych i sposobu jego przyznawania.

Źródło:

Opracowanie: mł. bryg. Wojciech Kwapień, KP PSP w Lublińcu
Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Lublińcu

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu