Kółka do walizki. Jak zadbać o ich trwałość?

Kółka do walizki. Jak zadbać o ich trwałość?

21 lutego 2022, godz. 7:51
Udostępnij: Kopiuj link

Walizka wyposażona w kółka jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem umożliwiającym swobodne przenoszenie bagażu bez zbędnego wysiłku. Przeznaczenie kółek do walizki sprawia, że często jako pierwsze ulegają zużyciu - nie tylko na skutek intensywnej eksploatacji, ale także nierozważnego użytkowania. Jak dbać o kółka do walizki, by służyły swoją funkcjonalnością długi czas? I co zrobić, gdy ulegną zniszczeniu? Odpowiadamy.

Jak przedłużyć żywotność kółek do walizki?

Wiele osób nie dba o kółka do walizki wystarczająco dobrze, zapominając o ich czyszczeniu i ogólnych możliwościach. By te jednak służyły z powodzeniem przez lata, należy właściwie się z nimi obchodzić. Poniżej przygotowaliśmy kilka zasad, których wdrożenie pomoże Ci cieszyć się świetnym stanem kółek.

  • Unikaj jeżdżenia po zapiaszczonych i wilgotnych podłożach. Piasek, żwir i kamienie bardzo szybko potrafią zapchać konstrukcję kółek, z kolei woda źle wpływa na system łożyskowy. Z tego powodu warto też regularnie czyścić zarówno kółka, jak i łożyska, co pomoże zapobiec całkowitemu zapchaniu mechanizmów.
  • W przypadku podróży samolotem, użyj dodatkowych zabezpieczeń. Kółka do walizki mogą ulec zniszczeniom mechanicznym podczas częstego przerzucania, co ma miejsce szczególnie na lotniskach. Dlatego przed podróżą warto owinąć walizkę lub znaleźć taki pokrowiec, który zakryłby także kółka.
  • Nie prowadź walizki na dwóch kółkach, jeśli jest wyposażona w cztery. Takie działania powodują, że ciężar bagażu rozkłada się nierównomiernie. To z kolei może spowodować, że użytkowane kółka szybciej zużyją się od pozostałych lub nawet odpadną.

Wymiana kółek do walizki na nowe

Na skutek nieprawidłowego lub intensywnego użytkowania kółek do walizki, te mogą ulec zniszczeniu. Wówczas konieczna będzie ich wymiana na nowe. Jak to zrobić? Możesz spróbować samodzielnie dokonać wymiany. Wybierając ten sposób przede wszystkim musisz wyposażyć się w odpowiednie modele kółek. Przy tym zwróć uwagę na ich rodzaj, rozmiar oraz materiał, z jakiego zostały wykonane. Zakupione kółka zamontuj zgodnie z instrukcją obsługi produktu i gotowe.

Jeśli jednak wymiana kółek do walizki na własną rękę wydaje się być dla Ciebie zbyt skomplikowana, możesz skorzystać z innych metod. Sprawdź, czy Twoja walizka jest jeszcze objęta gwarancją. Jeśli tak, możesz odesłać ją do producenta, gdzie zostanie naprawiona lub wymieniona na nowy model. Jeżeli jednak upłynął termin gwarancji, warto oddać walizkę do serwisu specjalizującego się w tego typu naprawach.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu