Wernisaż wystawy Aleksandry Szczygieł w MDK

Wernisaż wystawy Aleksandry Szczygieł w MDK Lubliniec

22 lutego 2022, godz. 12:55
MDK Lubliniec, fot. Atelier
Udostępnij: Kopiuj link

Fotografka z zamiłowania i wykształcenia. Specjalizuje się w fotografii portretowej - od kobiecej, rodzinnej, po wizerunkową i firmową. 10 marca to właśnie jej wystawa otworzy VI Lubliniecką Galę „Być kobietą”. 

750-lecie naszego miasta to dobra okazja, by prezentować sylwetki osób pochodzących z Lublińca, dla których sztuka i kultura stanowią nieodzowny element życia. Z okazji VI Lublinieckiej Gali „Być kobietą” MDK Lubliniec ma przyjemność zaprezentować dokonania wspaniałej fotografki Aleksandry Szczygieł. 

Ola pochodzi z Lublińca i tu od czterech lat prowadzi swoje studio fotograficzne.  O sobie samej mówi, że we wszystkim, co robi, stawia sobie wyzwanie „najwyższej rangi i jakości”. Na początku lutego stworzyła projekt o kobietach i dla kobiet „Jestem wystarczająca”. W projekcie mogły wziąć panie w różnym wieku. Z kilkudziesięciu zgłoszeń wybrała kilkanaście, a następnie zaprosiła kandydatki na profesjonalną sesję fotograficzną. Wernisaż w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu to wielki finał projektu, gdzie fotografie zostaną pokazane szerszemu gronu odbiorców. 

- Praktycznie historia każdej kobiety zawiera bardzo trudne doświadczenia: rozwody, choroby, zdrady, trudne ścieżki zawodowe i życiowe, ale pomimo tego potrafimy być też szczęśliwe, prowadzimy swoje firmy, rozwijajmy się, jesteśmy mamami, pomagamy najbliższym w codziennym życiu oraz chcemy stanowić inspirację dla innych kobiet w swoim otoczeniu – mówi autorka wystawy. – Starałam się, by fotografie odzwierciedlały osobowość kobiet. Mój projekt niesie przesłanie: Jesteś silna, mądra i piękna. A przede wszystkim: Jesteś wystarczająca! – dodaje.

Aleksandra Szczygieł słynie z pięknych portretowych fotografii. Tworzy niezwykłe stylizacje, pełne baśniowych motywów, ciepła i radości. Kobiety w długich sukniach, uśmiechnięte dzieci w ramionach rodziców, sesje ciążowe, zdjęcia „w pudle”, profesjonalne fotografie biznesowe – to wszystko znajdziemy w jej portfolio. Doskonale dokumentuje emocje i potrafi wydobyć piękno z niejednej osoby. 

- Wierzę, że każdy nosi w sobie piękno. Sposobem, w jaki zmieniam rzeczywistość i postrzeganie siebie, jest stworzenie wspaniałej stylizacji, idealnego światła oraz atmosfery ciepła, zaufania i serdeczności – podkreśla Ola.

Wernisaż „Jestem wystarczająca” odbędzie się 10 marca o godz. 17.00 w holu Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Będzie to pierwszy kulturalny punkt programu VI Lublinieckiej Gali „Być kobietą”. 

Zdjęcia pochodzą z I Gali "Być Kobietą" w 2015 r.

Galeria: Wernisaż wystawy Aleksandry Szczygieł (2015 r.)

Nadesłane MDK Lubliniec, fot. Atelier Nadesłane MDK Lubliniec, fot. Atelier Nadesłane MDK Lubliniec, fot. Atelier
Zobacz całą galerię

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu