Jak wyglądają nowoczesne białe drzwi wewnętrzne?

Jak wyglądają nowoczesne białe drzwi wewnętrzne?

7 marca 2022, godz. 10:17
Udostępnij: Kopiuj link

Jeżeli jesteś na etapie urządzania mieszkania czy remontowania domu, to zapewne zastanawiasz się, jakie elementy wykończenia i wyposażenia wybrać. Poświęć nieco czasu stolarce drzwiowej, bo okazuje się, że odpowiednio dobrana może w znacznym stopniu wpłynąć na sposób postrzegania wnętrza. Dzisiaj szczególną popularnością cieszą się nowoczesne białe drzwi wewnętrzne. Zobacz pomysły na aranżacje z ich udziałem.

Białe nowoczesne drzwi wewnętrzne – jak wpływają na aranżację?

Prosty design i oszczędne dekoracje są tym, co sprawia, że białe nowoczesne drzwi wewnętrzne wpisują się w wiele współczesnych aranżacji. Warto wykorzystać je podczas urządzania mieszkań w blokach oraz domów, ale też biur czy gabinetów. Sam fakt ich obecności sprawia, że wnętrza będą wydawały się bardziej przestronne, co jest naturalnym efektem wdrażania jasnych kolorów w pomieszczenia o charakterze mieszkalnym czy użytkowym.

Białe drzwi można potraktować jako spójny element aranżacji – świetnie wkomponują się w styl glamour, minimalistyczny, nowoczesny i skandynawski. Z powodzeniem też można zastosować je jako punkt kontrastowy, montując np. na tle czarnej czy grafitowej ściany. Opcji jest wiele, a w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać i jaki rodzaj wnętrza urządzasz, możesz wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Rodzaje białych nowoczesnych drzwi wewnętrznych

Gdy mówimy o drzwiach, to większość osób widzi klasyczne skrzydła w ościeżnicach otwierane w sposób rozwierany. Tymczasem coraz częściej producenci oferują bardziej wyrafinowane konstrukcje, jak choćby:

  • drzwi przesuwane osadzone w prowadnicach,
  • nowoczesne skrzydła maskowane, wkomponowane w ścianę i zespolone z nią,
  • drzwi lakierowane z przeszkleniami,
  • drzwi wahadłowo-obrotowe, ułatwiające wchodzenie i wychodzenie z budynku oraz usprawniające przebieg ciągów komunikacyjnych.

Jak widzisz, możesz swobodnie decydować o tym, jaką formę finalnie przybiorą Twoje nowoczesne białe drzwi wewnętrzne. Niektóre są matowe, inne lakierowane, jedne mają idealnie gładką, błyszczącą powierzchnię, drugim nie brakuje zdobień czy wstawek ze szkła lub metalu. Z uwagi na to, że każdy, nawet najdrobniejszy detal wpływa na ogólnie postrzeganie pomieszczenia, warto dokładnie przyjrzeć się dostępnym opcjom i wybrać te, które są najbardziej praktyczne i designerskie.

Nowoczesne białe drzwi wewnętrzne to obecnie jedne z najpopularniejszych produktów. Możesz spotkać je w wielu projektach i koncepcjach architektonicznych, a raz zamontowane są wyborem na długie lata.

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu