VII Edycja Konkursu „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”

VII Edycja Konkursu „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”

8 marca 2022, godz. 14:01
Biuro Poselskie Andrzeja Gawrona
Udostępnij: Kopiuj link

5 marca w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyła się uroczysta gala VII Edycji Konkursu „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”. Organizatorką konkursu jest Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Jadwiga Wiśniewska. Galę uświetniły występy uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej 1 st. im. Janiny Garści w Lublińcu: Kamila Jaskulskiego, Jakuba Swobody, Kamili Surowiec, na skrzypcach – Julii Ostasz przy akompaniamencie fortepianowym Lyuby Nazarovej  oraz występ wokalny Martyny Zygadło – Finalistki 11 edycji the Voice of Poland. Podczas gali prezentowane były prace uczestników. 

Andrzej Gawron Poseł Ziemi Lublinieckiej przywitał zebranych i pogratulował młodzieży zaangażowania w odkrywanie prawdy o Żołnierzach Wyklętych. 

- Tegoroczną galę Wojewódzkiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie” przyszło nam rozstrzygać w szczególnych okolicznościach. Za naszą wschodnią granicą, od ponad tygodnia, trwa regularna wojna. Pokazuje to, że  wciąż aktualne są wartości i ideały, za które walczyli i ginęli Żołnierze Niezłomni. W kontekście wojny na Ukrainie jeszcze boleśniej odczuwamy Ich poświęcenie. Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezłomni wiedzieli, że komunistyczna władza została Polakom narzucona po 1945 r. Wiedzieli, że to nie jest wolna Polska, że walka  o niepodległość się nie skończyła  – podkreśliła Europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu