news

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry głowy?

9 marca 2022, godz. 10:43
Udostępnij: Kopiuj link

Kondycja skóry głowy ma ogromny wpływ na zdrowie i wygląd Twoich włosów. Dlatego troska o skalp to absolutna podstawa codziennej pielęgnacji fryzury. W jaki sposób ją przeprowadzać, by skóra była odżywiona i zregenerowana mimo odmiennych potrzeb? Jakie preparaty należy stosować? Przeczytaj poniższy poradnik!

Krok 1 – wybór odpowiednich preparatów do mycia

Absolutnie podstawowym krokiem w codziennej trosce o kondycje włosów jest ich mycie. I chociaż skupiamy się głównie na dokładnym ich odświeżeniu, nie mniej ważne jest skupienie się na skórze głowy. Podstawowym krokiem skutecznej pielęgnacji jest skorzystanie z szamponów odpowiednich do Twojego skalpu. Nie jest prawdą, że należy całkowicie usunąć z łazienki produkty o silnym działaniu oczyszczającym. Jednak warto pamiętać, że szampony z SLS i SLES mogą doprowadzić do przesuszenia skóry głowy, świądu lub nadmiernej produkcji łoju.

Krok 2 – właściwa częstotliwość mycia włosów

Jak często powinnaś myć włosy i skórę głowy? To zależy, jak szybko przetłuszczają się Twoje włosy. Zwykle jednak codzienne mycie silnymi środkami nie jest wskazane, więc zdecyduj się na delikatniejsze szampony z ALS i SCS. Możesz myć głowę codziennie, jednak nie jest błędem ograniczenie się do jednego mycia na 3-4 dni. To zależy od kondycji Twojego skalpu i włosów oraz częstotliwości ich przetłuszczania. Częstotliwość zabiegów oczyszczających mocno odbija się na kondycji Twoich włosów.

Krok 3 – korzystanie z masek i odżywek

Odżywki do spłukiwania, bez spłukiwania i maski powinnaś dobrać do rodzaju swoich włosów. Jedne nadają im objętości, inne regenerują, a jeszcze inne zapewniają nawilżenie. Produkty te aplikuje się po umyciu włosów, a jeszcze przed nałożeniem kosmetyków pielęgnujących skórę głowy. Pamiętaj, by nie nakładać masek i odżywek na skalp! Są one przeznaczone jedynie do włosów, dlatego błędem jest ich aplikowanie na całą głowę. Oczywiście od tej reguły są pewne wyjątki, a zaliczają się do nich produkty hybrydowe do skóry głowy i włosów.\

Krok 4 – wykorzystaj lotion do pielęgnacji skalpu

Troska o kondycje głowy i Twojej fryzury nie kończy się na odżywce do włosów. Konieczne jest również wsparcie samej skóry głowy, która najczęściej odbywa się przy pomocy preparatów w formie lotionów. To kosmetyki o mlecznej formule, które są przygotowane głównie do pielęgnacji skalpu. Dobierz je odpowiednio do potrzeb Twojej skóry głowy. Występują w odmianach nawilżających, łagodzących, regenerujących lub antyłojotokowych. Poświęć czas na wmasowanie porcji w skórę głowy zaraz po odsuszeniu włosów, ale jeszcze przed całkowitym wyschnięciem skalpu.

Krok 5 – nie zapomnij o peelingu skóry głowy

Jeszcze niedawno peeling kojarzył się głównie z cerą, jednak obecnie równie chętnie sięgamy po regularne oczyszczanie skóry głowy. Peeling skalpu jest kluczowy dla jego odświeżenia, dogłębnego oczyszczenia i wsparcia w przyswajaniu składników odżywczych. Peeling powinien być wykonywany preparatami dostosowanymi do rodzaju skóry głowy (sucha, przetłuszczająca się), a jego częstotliwość nie powinna przekraczać jednego zabiegu na tydzień.

Prawidłowa pielęgnacja skóry głowy – podsumowanie

Tych 5 prostych kroków zapewni Ci skuteczne odżywienie i regeneracje skóry głowy. A to bez wątpienia korzystnie wpłynie na wygląd Twoich włosów!

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://www.phlov.com/blog/pielegnacja-skory-glowy-w-jaki-sposob-n65

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu