Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Boronów: wyprzedzał na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia

Boronów: Wyprzedzał na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia

9 marca 2022, godz. 11:32
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Lubliniecka policja informuje:

Od 1 stycznia 2022 roku weszły w życie przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Znacząco wzrosły nie tylko kwoty mandatów za przekroczenia dozwolonej prędkości, ale również za spowodowanie kolizji. Przekonał się o tym kierowca forda, który w Boronowie, wyprzedzając na skrzyżowaniu, doprowadził do zderzenia z innym samochodem.

Wprowadzone na początku roku zmiany w przepisach spowodowały znaczne podwyższenie kwot mandatów karnych. Ze znacznie wyższymi karami muszą się liczyć wszyscy kierowcy przekraczający dopuszczalną prędkość, a także sprawcy wykroczeń popełnianych wobec pieszych. Surowsze sankcje mają na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.

Konsekwencje odczują również sprawcy niebezpiecznych zachowań na drodze i kolizji drogowych, którym zgodnie z obowiązującym taryfikatorem grozi mandat w minimalnej kwocie 1000 zł.

We wtorek, 8 marca przekonał się o tym 47-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, który na ulicy Częstochowskiej w Boronowie spowodował kolizję drogową. Jak ustalili policjanci, kierujący fordem sprawca, wyprzedzając na skrzyżowaniu, doprowadził do zderzenia z samochodem marki Mitsubishi, a następnie odjechał. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a o całej sytuacji powiadomiony został oficer dyżurny lublinieckiej komendy Policji.

Udający się na miejsce patrol "drogówki", na ulicy Stalamacha w Lublińcu zauważył samochód osobowy marki Ford pasujący do opisu przekazanego przez poszkodowanego, którym sprawca oddalił się z miejsca kolizji w Boronowie. Po zatrzymaniu forda mundurowi potwierdzili, że to siedzący za kierownicą 47-letni mężczyzna odpowiada za zdarzenie w Boronowie, wobec czego mieszkaniec powiatu częstochowskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. złotych, a na jego konto dopisanych zostało 6 punktów karnych. Co więcej, w związku z ucieczką z miejsca zdarzenia sprawca musi się liczyć z tzw. regresem ubezpieczeniowym, czyli żądaniem zwrotu środków przeznaczonych na pokrycie strat w pojeździe poszkodowanego, które poniósł jego ubezpieczyciel.

Źródło: KPP Lubliniec

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu