Lublinieccy policjanci zatrzymali posiadacza narkotyków

Lublinieccy policjanci zatrzymali posiadacza narkotyków

14 marca 2022, godz. 9:28
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

KPP Lubliniec informuje:
Policjanci z lublinieckiej komendy zatrzymali 37-latka, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości amfetaminy i marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia. 

Zatrzymanie mężczyzny, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilość narkotyków, to efekt pracy funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 37-latka śledczy znaleźli m.in. amfetaminę, z której można było przygotować ponad 6 tys. działek dilerskich narkotyku, znaczne ilości marihuany oraz inne substancje odurzające w postaci kryształków i tabletek. W trakcie policyjnych czynności ujawniono również wagę służącą do porcjowania narkotyków i inne przedmioty służące do przetwarzania i dystrybucji narkotyków. Wszystkie znalezione substancje odurzające i przedmioty, których posiadanie jest zabronione zostały zabezpieczone, a zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu kilku zarzutów w tym: posiadania znacznej ilości narkotyków, ich udzielania, a także posiadania przyrządów do przetwarzania substancji odurzających.

Na wniosek śledczych i prokuratora Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wymiar kary może zostać podwyższony o połowę, gdyż 37-latek działał w warunkach recydywy. 

Źródło: KPP Lubliniec

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu