Ilu uchodźców z Ukrainy przebywa w powiecie lublinieckim?

Ilu uchodźców z Ukrainy przebywa w powiecie lublinieckim?

14 marca 2022, godz. 11:46
Udostępnij: Kopiuj link

Sytuacja za wschodnią granicą naszego kraju sprawiła, że do Polski bez przerwy napływają uchodźcy. Straż Graniczna poinformowała na Twitterze, że od 24.02 z Ukrainy przyjechało już 1,758 mln osób. Ilu uchodźców przebywa w tym momencie w powiecie lublinieckim?

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego. Liczba uchodźców z Ukrainy korzystających ze zorganizowanego przez Powiat Lubliniecki zakwaterowania wynosi 416 osób. Trudno jednak określić precyzyjne dane dotyczące wszystkich takich osób w powiecie:

- Stan na dzień 13.03.2022 r. to 416 osób. Liczba ta jest jednak zmienna (duża migracja) i nie uwzględnia osób mieszkających w prywatnych domach mieszkańców powiatu – dodaje naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Lublińcu, Aneta Konieczny.

Warto również podkreślić, że w samym Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku przebywa blisko 130 osób, w tym około 60 dzieci – poinformowano na stronie niniwa.pl. 

Wykaz ośrodków zakwaterowania uchodźców na terenie powiatu lublinieckiego można znaleźć tutaj: https://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/wykaz-osrodkow-zakwaterowania-uchodzcow-na-terenie-powiatu-lublinieckiego-n4709.html
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu