„Kropka” – spektakl w wykonaniu młodzieży z sekcji MDK w Lublińcu

„Kropka” – spektakl w wykonaniu młodzieży z sekcji MDK w Lublińcu

23 marca 2022, godz. 10:53
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

31 marca o godz. 18.00 młodzi artyści z Młodzieżowej sceny teatralnej i Studia piosenki wystąpią na scenie Miejskiego Domu Kultury.

„Kropka” w reżyserii Agnieszka Raj-Kubat to przedstawienie zainspirowane książką Petera H. Reynoldsa, której przesłanie zapoczątkowało Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września, jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Ta krótka, ciepła opowieść mówi o potencjale, który drzemie w każdym z nas. Trzeba go tylko odkryć. I uwierzyć w siebie. 

Agnieszka Raj-Kubat, która trenuje nie tylko znany i lubiany Teatr po Pracy, jest również wprawnym edukatorem i autorem scenariuszy dla Młodzieżowej sceny teatralnej, zaproponowała zupełnie nowe spojrzenie na „Kropkę”. Zapytana o treść, tajemniczo nawiązuje do wiersza Zbigniewa Herberta o tym samym tytule: „… w istocie kropka, którą za wszelką cenę staramy się oswoić…". Jak sama mówi, razem z trenerkami Studia piosenki: Katarzyną Sucharą i Karoliną Wieczorek, przygotowała młodych, uzdolnionych artystów do spektaklu, w którym nie zabraknie wartościowego przekazu, ciekawych projekcji multimedialnych i muzyki. Pojawią się utwory, takie jak: „Chowam się" Anny Byrcyn, finalistki The Voice of Poland czy „Samotność" debiutującej wokalistki, Sandry Czuraj. W przedstawieniu wykorzystane będą również: teatr formy i przedmiotu. 

- Kropka potraktowana jest tutaj metaforycznie – mówi Agnieszka raj-Kubat. - Spektakl porusza tematy bardzo aktualne. Mówi o samotności i o poszukiwaniu szczęścia w tym skomplikowanym świecie – zapowiada.

W roli głównej zobaczymy Kamilę Krupską. 

Zapraszamy 31 marca o godz. 18.00 do Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Wstęp wolny.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu