Działania „Bezpieczny Pieszy” policjantów z lublinieckiej komendy

Działania „Bezpieczny Pieszy” policjantów z lublinieckiej komendy

23 marca 2022, godz. 13:33
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci ruchu drogowego lublinieckiej komendy prowadzą dziś (23 marca) działania „Bezpieczny Pieszy”. Polegają one na zwiększaniu bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie zdarzeń z ich udziałem oraz kształtowaniu świadomości kierujących i pieszych w obszarze zagrożeń.

W trakcie akcji mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na niewłaściwe i niebezpieczne zachowania kierujących w rejonie przejść dla pieszych. Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża – informuje KPP Lubliniec

Wykroczenia wobec pieszych są zagrożone mandatem w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi. Trzeba jednak pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze powinien zachować każdy, nie tylko kierowca:

Apelujemy także do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo - nie tylko poza obszarem zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych wielokrotnie zwiększa widoczność pieszego, czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie odpowiedniego manewru. Podczas przechodzenia przez przejście zachowajmy szczególną ostrożność i pamiętajmy, że samochód nie zatrzyma się w miejscu, a wtargnięcie przed nadjeżdżający pojazd jest wykroczeniem – dodaje lubliniecka policja.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu