Koło fortuny w parafii w Lisowicach. Wylosuj intencję do modlitwy

Koło fortuny w parafii w Lisowicach. Wylosuj intencję do modlitwy

25 marca 2022, godz. 10:05
Udostępnij: Kopiuj link

W parafii św. Jana Nepomucena w Lisowicach do niedawna mogliśmy odwiedzać żywą szopkę bożonarodzeniową. Teraz pojawiła się kolejna, ciekawa inicjatywa – koło fortuny, za pomocą którego można wylosować intencję do modlitwy.

Koło stoi przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej. Jego pomysłodawcą jest proboszcz parafii w Lisowicach, ks. Rafał Wyleżoł:

- 5 lat temu świętowaliśmy 100. rocznicę objawień Matki Boskiej w Fatimie i przy parafii postawiliśmy figurkę fatimską. Potem został stworzony jeszcze ogród. Matka Boska została tam troszkę odstawiona na bok. Myślałem o tym, co zrobić, aby pielęgnować jej kult. Pojawił się pomysł, aby stanęło tam koło fortuny, w którym można wylosować intencję i od razu przy Matce Bożej odmówić modlitwę – opowiada ks. Rafał.

Instrukcja obsługi koła jest prosta: należy nim zakręcić w celu wylosowania intencji, odmówić jedną „Zdrowaś Maryjo” i zadzwonić dzwonem za figurą. Można na nim wylosować 30 różnych intencji.

- Takie samo koło zostało podarowane dla sanktuarium maryjnego w Lubecku. Jego celem jest uczynienie modlitwy czymś radosnym i przyjemnym – dodaje ks. Rafał Wyleżoł.

Poniżej kilka zdjęć przedstawiających modlitewne koło fortuny. Zakręcicie? 

Galeria: Koło fortuny w parafii w Lisowicach

Koło fortuny przy figurce MB Fatimskiej Intencje na kole fortuny Instrukcja kola fortuny Parafia św. Jana Nepomucena w Lisowicach
Zobacz całą galerię

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

O
ojciec 26 marca 2022, godz. 20:03
Zgłoś
huehue

Ewangelia wg. Św. Mateusza, Kuszenie Jezusa, (...)Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego (...). czysta hipokryzja. w kolejnej edycji koła fortuny losuj kwotę ofiary.

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu