MDK Lubliniec podsumował wydarzenia w I kwartale roku jubileuszowego [ZDJĘCIA]

MDK Lubliniec podsumował wydarzenia w I kwartale roku jubileuszowego [ZDJĘCIA]

28 marca 2022, godz. 13:22
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Pierwszy kwartał 2022 r. dobiega końca. Miejski Dom Kultury w Lublińcu przygotował listę swoich dotychczasowych wydarzenia zorganizowanych z okazji roku jubileuszowego. To jednak nie koniec, ponieważ jeszcze wiele przed nami.

1 – wernisaż wystawy Barbary Będkowskiej

5 stycznia 2022r. - wernisaż wystawy lublinieckiej malarki, Barbary Będkowskiej „Bo świat nie jest czarno-biały…” w holu MDK.

Galeria zdjęciowa z wydarzenia

2 – premiera teledysku „Moje miasto”  

5 stycznia 2022r. - premiera teledysku „Moje miasto” przygotowanego na 750-lecie Lublińca. Spotkanie przedpremierowe w sali widowiskowej MDK dla osób zaangażowanych w jego przygotowanie, m.in. twórcą piosenki Krzysztofem Gembałą, producentami muzycznymi AllDęte Studio, reżyserem Dawidem Mikudą oraz artystami i ich instruktorami.

Galeria zdjęciowa z wydarzenia

3 – Koncert Noworoczny

22 stycznia 2022r. - Koncert Noworoczny z Miejską Orkiestrą Dętą Lubliniec pod batutą Bartłomieja Pięty wraz z solistami: Michałem Grobelnym, Marcinem Jajkiewiczem i Maciejem Pawlakiem, w repertuarze Bee Gees. Pierwszy raz orkiestra wykonała na żywo piosenkę z teledysku „Moje miasto”. Otrzymała również zaszczytny tytuł Ambasadora Lublińca 2022. Koncert był transmitowany online.

Koncert Noworoczny - podsumowanie 

4 - WOŚP

30 stycznia 2022r. - 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublińcu transmitowany online z centrum Sztabu WOŚP Lubliniec, który znajduje się w MDK.

Za nami 30. Finał WOŚP. Co działo się w Lublińcu?

5 – wystawa Mateusz Zawadka

11 lutego 2022r. – uruchomienie wystawy „Lubliniec z góry by Mateusz Zawadka” na skwerze przed MDK.

Zdjęcia wystawy

6 – ferie „Moje miasto”

14 – 26 lutego 2022r. – ferie „Moje miasto” z MDK. Zabawa skupiająca się na mapie Lublińca i pozwalająca jeszcze bardziej odkryć miasto. 

7 – spotkanie na Dzień Kobiet

8 marca 2022r. – spotkanie z uczestniczkami warsztatów „Kreatywni 60+” z okazji Dnia Kobiet w Galerii pod Glinianym Aniołem. Opowieści o Lublińcu z dawnych lat i odkrywanie na mapie miasta miejsc, w których seniorki chętnie spędzały czas w latach młodości.

8 – wernisaż Aleksandry Szczygieł

10 marca 2022r. - wernisaż lublinieckiej fotografki, Aleksandry Szczygieł „Jestem wystarczająca” otwierający VI Lubliniecką Galę „Być kobietą”.

Galeria zdjęciowa z wydarzenia

9 – VI Lubliniecka Gala „Być kobietą”

10 marca 2022r. - VI Lubliniecka Gala „Być kobietą” w MDK. Wyróżnienie dla laureatki Nagrody Specjalnej - Kapelusza Edyty 2022 - Eweliny Kukowki oraz Recital z aktorami Teatru po Pracy: „Wcale nie, ależ tak” w reżyserii Agnieszki Raj-Kubat.

Galeria zdjęciowa z wydarzenia 

10 – Koncert Gosplesów 

20 marca 2022r. – Koncert charytatywny Gospelsów „3mamy kciuki” wraz z muzykami na żywo. Gościnnie wystąpił Daniel Cebula-Orynicz, piosenkarz, kompozytor, finalista 6. Edycji The Voice of Poland. Podczas koncertu odbyła się zbiórka na rzecz niepełnosprawnych dzieci z Lublińca: Franka, Kacpra i Maksa.

W MDK w Lublińcu odbył się koncert charytatywny Gospelsów

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu