Co zrobić by znicz palił się dłużej?

Co zrobić by znicz palił się dłużej?

30 marca 2022, godz. 7:54
Udostępnij: Kopiuj link

Jednymi z najbardziej popularnych dekoracji nagrobków są tradycyjne znicze. Jednakże aby nie przepłacać, a jednocześnie wykorzystać znicz wielokrotnie można zdecydować się na zakup wkładu. Pozwoli to rozświetlić cały nagrobek, a także wszystkie znajdujące się na nim dekoracje. Każdy wkład do zniczy ma jednak ograniczony czas palenia. Natomiast umieszczając nowoczesne znicze zawsze zależy nam na tym, aby mogły one świecić się jak najdłużej.

Sposoby na to, aby znicz palił się dłużej 

Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni rodzaj wkładu do zniczy. Na rynku mamy dostępne trzy rodzaje wkładów. Są to wkłady olejowe, parafinowe, a także woskowe. Najbardziej efektywna, a jednocześnie najtrwalsze okazują się wkłady olejowe. Mają one znacznie dłuższy czas palenia aniżeli wkłady parafinowe kropka okazuje się, że wkłady olejowe mogą palić się nawet 4 razy dłużej aniżeli wkłady parafinowe o podobnych rozmiarach. Z kolei najkrótszym czasem palenia charakteryzują się wkłady woskowe. Dodatkowo na długość palenia się wkładu ogromny wpływ ma jego wielkość. Duży wkład może palić się znacznie dłużej aniżeli wkład o mniejszym rozmiarze. Poza tym należy zwracać uwagę także na knot, który znajduje się wewnątrz wkładu. Im większy knot tym więcej potrzebuje on materiału, parafiny lub oleju, dzięki któremu mógł będzie utrzymać ogień. Tym samym aby rozświetlić nagrobek przynajmniej na kilka dni warto postawić na duży wkład.

Co zrobić  żeby wkład do zniczy dłużej się palił?

Nowoczesne znicze są doskonała ozdobą każdego nagrobka. Najczęściej na opakowaniu znicza lub wkładu można otrzymać informację od producenta na temat tego jak długo odbywa się scalanie. Nie zawsze jednak liczba godzin spalania podana na opakowaniu jest zgodne z rzeczywistością. Zależy to między innymi od czynników zewnętrznych, a także panującej temperatury powietrza. Istotne jest również to, aby zmniejsz ustawiony był prosto, jakiekolwiek przekrzywienie sprawia, że wkład zaczyna palić się nierównomiernie. Duże znaczenie ma także to jaka jest jakość wkładu. Im lepszej jakości parafina, a także knot tym wyższa efektywność palenia. Z kolei w przypadku i słabego okno to palenie może być nie tylko krótkie lecz także bardzo słabe.

Doskonałym rozwiązaniem okazać się mogą także wkłady na baterie, które charakteryzują się najdłuższym czasem świecenia niezależnie od warunków atmosferycznych. Co więcej wkłady na baterie można wykorzystywać nawet przez wiele miesięcy, wystarczy wymienić baterie na nowe, aby wkłady dalej mogły emanować światłem.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu